RoboJet Wiso

W skrócie:

RoboJet Wiso to propozycja robota z bardzo atrakcyjnej półki cenowej. Sprzęt jest dostępny w oficjalnym sklepie RoboJet za 1390 PLN. Jego cechami charakterystycznymi są bardzo dobra jakość czyszczenia, bezpieczeństwo użytkowania oraz wyjątkowa łatwość obsługi urządzenia.

Zalety:

  • duża liczba trybów czyszczenia
  • wydajny akumulator awaryjny
  • lina bezpieczeństwa z przyssawką

RoboJet Wiso to propozycja robota z bardzo atrakcyjnej półki cenowej. Sprzęt jest dostępny w oficjalnym sklepie RoboJet za 1390 PLN. Jego cechami charakterystycznymi są bardzo dobra jakość czyszczenia, bezpieczeństwo użytkowania oraz wyjątkowa łatwość obsługi urządzenia.

Atutem robota RoboJet Wiso jest ruchoma głowica czyszcząca, do której mocowana jest ściereczka z mikrofibry. Większość urządzeń dostępnych na rynku posiada nieruchome elementy czyszczące powodując, że usuwanie zabrudzeń nie jest aż tak skuteczne. Technologia zastosowana w urządzeniu RoboJet imituje ruch ręki wykonywany podczas tradycyjnego czyszczenia szyby zwiększając przy tym skuteczność mycia uporczywych zabrudzeń. Powierzchnia jest dodatkowo polerowana, dzięki czemu efekt jest znacznie lepszy. Warto zaznaczyć, że urządzenie to po powierzchni porusza się stosunkowo szybko (10 cm/sek z efektywnością sprzątania na poziomie 0,5 m2/min) i cicho (emituje tylko 60 dB).

Pozytywnie na skuteczność czyszczenia wpływa także liczba dostępnych trybów poruszania się po powierzchni okna. Jest ich dokładnie sześć: do okien szerokich, do okien wysokich, do uporczywego brudu, czyszczenie prawostronne, tryb automatyczny (połączenie wszystkich wcześniej wymienionych) oraz manualny.

Ważną funkcją jest również opcja wykrywania krawędzi. Ma to szczególnie zastosowanie w przypadku powierzchni bez ram. Czujniki skutecznie wykrywają krawędzie i zapobiegają przekroczeniu granicy czyszczonej powierzchni. Rozwiązanie to sprawdzi się przy myciu np. kabin prysznicowych, parawanów nawannowych oraz szklanych drzwi i balustrad.

W RoboJet Wiso duży nacisk położono na bezpieczeństwo użytkowania. Do zestawu dołączono bowiem przyssawkę z linką bezpieczeństwa przeznaczoną do pracy na dużych wysokościach. Długość kabla zasilającego wynosi 5,3 metra, mamy więc pewność, że nawet tak zabezpieczony robot będzie w stanie umyć stosunkowo duże powierzchnie.

Robot posiada akumulator, który pełni funkcję ochronną w razie gdyby nastąpiła awaria zasilania lub zostanie on przypadkowo odłączony od prądu. W takiej sytuacji urządzenie zatrzyma cykl pracy i będzie utrzymywało się na powierzchni jeszcze przez około 20 minut. W tym czasie robot będzie emitował sygnał dźwiękowy alarmujący użytkownika.

Razem z robotem czyszczącym, w zestawie RoboJet Wiso znajdziemy przyssawkę z liną bezpieczeństwa, płyn do mycia szyb, pilot zdalnego sterowania, dodatkowe ściereczki z mikrofibry (8 sztuk), zasilacz oraz instrukcję w języku polskim.