RoboJet X-One - laserowe mapowanie i atrakcyjna cena

Zalety:

  • praca w trudno dostępnych miejscach
  • mapowanie laserowe
  • dopracowana aplikacja
  • skuteczne sprzątanie na miękkich wykładzinach

Wady:

  • problemy z wyjazdem ze stacji

Robot odkurzający RoboJet X-One to sprzęt, który odwiedził naszą redakcję przedpremierowo. Model wyróżnia się funkcją mapowania laserowego i bogatym wyposażeniem.

Odkurzacze z oferty RoboJet były wielokrotnie nagradzane przez redakcję PCWorld. Każdorazowo były to wyróżnienia przyznawane w uznaniu dla atrakcyjnego stosunku ceny do możliwości. Najnowszy produkt w ofercie polskiej marki, idzie jeszcze o krok dalej. Dzięki wysokiej skuteczności sprzątania i rozbudowanym funkcjom personalizacji zapracował sobie na drugie miejsce naszego corocznego zestawienia.

Robot jest sprzedawany z imponującym zestawem dodatków. Oprócz podstawowych akcesoriów, producent dorzuca: pojemnik na wodę, który czyni robota urządeniem hybrydowym (odkurza i zmywa). Ponadto w pakiecie odnajdziemy 2 dodatkowe szczotki boczne, zapasowy filtr HEPA oraz dodatkowy mop. W kartonie odnajdziemy również narzędzie do czyszczenia szczotek.

Robot został wykonany z połyskliwego tworzywa. Mechanizm czyszczący składa się z dwóch szczotek bocznych oraz ze szczotki głównej wyposażonej we włosie i sylikonowe ściągacze.

RoboJet X-One - laserowe mapowanie i atrakcyjna cena

Dzięki zastosowaniu czujnika laserowego, robot perfekcyjnie rozpoznaje przestrzeń nawet w zupełnej ciemności. Dedykowana aplikacja pozwala na zarządzanie jego pracą, wydzielanie stref sprzątania, ustalanie harmonogramu. Dodatkowo możliwe jest zdalne obserwowanie szczegółowych postępów w pracy robota.

RoboJet X-One - laserowe mapowanie i atrakcyjna cena

Podczas przeprowadzonych przez nas testów urządzenie poradziło sobie z odkurzeniem 9/10 wzorcowych punktów ulokowanych w trudno dostępnych miejscach. Skuteczność czyszczenia zabrudzeń z wykładziny oceniliśmy na 4 w 5-stopniowej skali. Bardzo dobrze wypadł również poziom głośności poniżej 69 dB.

Dostrzegliśmy również jedną nietypową wadę urządzenia. Zdarza się, że robot zaczyna manewrować znajdując się jeszcze na stacji ładującej, przez co okazjonalnie ją przestawia.

Producent udziela 24-miesięcznej gwarancji na urządzenie.