S2340T

Zalety:

  • Szerokie kąty widzenia
  • Dotykowa matryca
  • Funkcjonalna podstawka

Wady:

  • Błyszcząca matryca

To nowoczesny monitor z ekranem dotykowym i obsługą 10-punktowego systemu rozpoznawania nacisku. Matryca pracuje w naturalnej rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli.

Najciekawsza w tym monitorze jest nietypowa konstrukcja podstawki, która umożliwia szerokie dostosowanie położenia matrycy do własnych upodobań. Urządzenie można nachylić o 10 stopni do przodu, do tyłu lub złożyć do pozycji poziomej. To świetne rozwiązanie, które ułatwia pracę. Należy również pochwalić producenta za konstrukcję obudowy - sztywną, stylową i świetnie pasującą do nowoczesnego biura. Dell S2340T jest wyposażony w gniazdo HDMI, które pozwala podłączyć monitor do laptopa czy komputera stacjonarnego. Dodatkowo do dyspozycji są gniazda USB (w tym USB 3.0). Brak gniazda DVI zrekompensowano interfejsem Display Port. Wbudowana kamera i mikrofon umożliwiają przeprowadzenie wideorozmów z partnerami biznesowymi bez uruchamiania komputera. Jest to możliwe dzięki wbudowanej w monitor karcie sieciowej. Niestety błyszcząca powłoka ekranu sprawia, że trzeba dobrze zaplanować ustawienie urządzenia, by na ekranie nie powstawały denerwujące refleksy świetlne czy odbicia.

Dell S2340T korzysta z nowoczesnej matrycy IPS o szerokich kątach widzenia. Przekątna 23-calowa nie robi dużego wrażenia, jednak dla domowej mikrofirmy to optymalny wybór pod względem stosunku rozmiarów do możliwości. Jakość wyświetlanego obrazu w ustawieniach fabrycznych jest nie najlepsza, ale dzięki możliwości regulacji barw składowych da się to szybko naprawić. Warto też nieco zmniejszyć jasność, bo fabryczne ustawienie tego parametru jest zbyt wysokie.

Zobacz również:

  • Masz komputer Dell? Firma pomoże w aktualizacji do Windows 11

Dell S2340T to konstrukcja multimedialna, a nie biznesowa, dlatego sprawdzi się raczej w domowej firmie, gdzie komputer do pracy służy też do celów niezwiązanych z typową działalnością przedsiębiorstwa.