S46C

Asus S46C to tani ultrabook, z 14 calowym ekranem który pracuje w naturalnej rozdzielczości 1366x768 pikseli. Zachwyca nowoczesną stylistyką i cienką obudową która w najgrubszym miejscu ma tylko 2 cm. Obudowa wykonana jest z dobrej jakości plastyki i blachy aluminiowej, na które nie są widoczne odciski palców.

Klapa ekranu jest bardzo cienka, ale i tak dobrze chroni matrycę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Klawiatura wyspowa z małymi i szeroko rozstawiony klawiszami pracuje cicho i wygodnie się z niej korzysta. Tuż pod nią umieszczono duży touchpad, który pozwala na prezencyjne sterowanie kursorem. W przeciwieństwie do większości ultrabooków konstrukcja Asusa umożliwia wyjmowanie akumulatora. Ekran to klasyczna matryca TN z nieco szerszymi kątami widzenia w poziomie i bardzo wąskimi w pionie. Pracuje w rozdzielczości 1366x768 pikseli i ma błyszczącą powłokę.

Za wydajność komputera odpowiedzialna jest energooszczędna jednostka Intela Core i3 3217U. To dwurdzeniowy procesor pracujący z prędkością 1,8 GHz, który razem z zintegrowanym układem graficznym HD 4000 pobiera tylko 17 W. Dzięki dwóm dodatkowym logicznym rdzeniom, (po jednym na każdy fizyczny rdzeń) działa jak procesor czterordzeniowy. Zintegrowany w procesorze układ graficzny jest również podstawową jednostką do obróbki grafiki, także wydajność tego laptopa w grach jest niska. W teście 3DMark ICE Storm Asus S46C uzyskał dwukrotnie mniejszy wynik 22646 pkt, niż alternatywne konfiguracje z energooszczędny procesorem Intela Core i3 i kartą graficzną Nvidii GeForce 740M. Dzięki dodatkowej pamięci SSD (24 GB), która wykorzystywana jest na potrzeby systemu, komputer ten okazuje się za to równie szybki w pracy z pakietami biurowymi czy aplikacjami multimedialnymi (PCMark 8 – 2334 pkt). Co istotne uzyskał najwyższy rezultat w teście PCMark 7 System Storage.

Zobacz również:

  • Oto pierwsze rendery Zenfone'a 10! Małe nadal jest piękne i nawet ma gniazdo słuchawkowe
  • ASUS pokazał kartę graficzną bez... wejść na zasilanie

Cienka obudowa nie wpłynęła negatywnie na wyposażenie laptopa w dodatkowe gniazda . Do dyspozycji są trzy gniazda USB (w tym jedno USB 3.0), HDMI, VGA, czytnik kart pamięci,. Nie zabrakło też miejsca na napęd optyczny. Akumulator niestety nie jest duży bo ma pojemność 3070 mAh. Jednak energooszczędna platforma, brak dodatkowej karty graficznej sprawiły, że nawet z takim akumulatorem, Asus w teście pracy na baterii uzyskał dobry wynik 318 minut.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: