SJCAM SJ4000

SJCAM SJ4000 to kamera za nieduże pieniądze, jednak zaskakuje wieloma rzeczami. Dowiedz się, jakimi!

W skrócie:

SJCAM SJ4000 to model, który naprawdę warto nabyć!

Zalety:

  • Wodoodporna obudowa
  • Szerokokątny obiektyw 170°
  • Moduł Wi-fi
  • Zestaw akcesoriów

Wady:

  • Kiepska jakość przy słabym świetle

SJCAM SJ4000 to kamera akcji z dolnej półki cenowej. I ma równie niewielka gabaryty, jak niewielka jest cena - wynoszą one 4,1 cm x 5,9 cm x 2,9 cm przy wadze 60 g. To niewielkie pudełeczko umożliwia jednak nagrywanie w FullHD i jest wyposażone w szerokokątny (170°) obiektyw 12 Mpix (zdjęcia 4240 x 2843 pikseli). Ponadto wyposażona została w czujnik ruchu - po jej nastawianiu uruchomi się sama, gdy zarejestruje ruch w obszarze objętym obiektywem. Jakby tego było mało, posiada wodoodporną obudowę, umożliwiającą zanurzenie kamery nawet do 30 m pod wodą! jednak należy zauważyć, że przy słabym oświetleniu jakość obrazu jest raczej kiepska.

SJCAM SJ4000 wyposażono w obiektyw dotykowy LCD o przekątnej 1,5". Wszystkie nagrywane filmy i wykonywane zdjęcia zapisywane są na karcie pamięci - może być to SD lub SDHC. Maksymalna pojemność wynosi do 32GB klasy 10. Moduł WiFi w kamerze SJ4000 umożliwia sterowanie głowicą, funkcjami nagrywania oraz daje możliwość podglądu na żywo, za pomocą urządzeń zewnętrznych, takich jak smartfony czy tablety. Ponadto dostępny moduł WiFi pozwala na prosty i szybki transfer zapisanego materiału do smartfonów oraz tabletów działających pod kontrolą systemów Android lub iOS, co pozwala na szybkie przerzucenie danych. Gdy dodamy do tego dedykowaną aplikację, możemy sterować kamerą bez dotykania - dzięki temu można np. nagrywać siebie z odległości. W obudowie kamery znalazło się wyjście mini HDMI, micro USB oraz slot dla karty microSD.

SJCAM SJ4000 ma wymienny akumulator, który umożliwia pracę przez ok. 90 minut. Przy zakupie tego modelu dostajemy obfity zestaw akcesoriów. W jego skład wchodzą: obudowa wodoodporna i dodatkowe plecki, ramka obudowy, kabel microUSB, dwa paski oraz uchwyt do roweru, szybkozłączka z taśmą 3M, szybkozłączka z gwintem 1.4", adapter do statywu 1.4" oraz adapter mocujący z gwintem męskim 1.4" i trzy adaptery ze śrubami, dwie dodatkowe samoprzylepne taśmy dwustronne, ściereczka z mikrofibry do czyszczenia.

Podsumowując: choć SJCAM SJ4000 to model tani i nie ma takich rozwiązań, jak nagrywanie 360° czy rozdzielczość 4K, za taką cenę jest wręcz rewelacyjny.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: