SJCAM SJ7 Star

SJCAM SJ7 Star to droższa kamera sportowa. Czy jest warta swej ceny? Sprawdzamy jej możliwości!

Zalety:

  • Nagrania w rozdzielczości 4K i Full HD
  • Możliwość ustawienia kąta widzenia kamery
  • Tryb samochodowy
  • Duża liczba formatów zapisu

Kamera SJCAM SJ7 Star to kolejna propozycja od popularnego producenta i zarazem jeden z pierwszych jego modeli wspierający natywnie rozdzielczość 4K. Oprócz tego nie brak możliwości zapisu w Full HD (1920x1080 pikseli). W obydwu przypadkach kąt widzenia to 166 stopni, ale możemy to zmienić. Oferowane kąty widzenia kamery to szeroki, normalny oraz wąski. Dzięki dołączonej do zestawu, wytrzymałej obudowie wodoodpornej, można używać jej na głębokościach do 30 metrów. Na uwagę zasługuje także sama obudowa SJ7 Star - wykonano ją z wytrzymałego, polerowanego aluminium. Ta kamera sportowa potrafi robić zdjęcia w trybie Anti Fish-Eye Mode - w celu uzyskania największej perspektywy obiektywu, średnica soczewki w modelu M20 jest bardzo krótka i wypukła. Co ciekawe, wyposażona jest w tryb samochodowy tzw. "car mode" który umożliwia rejestrację obrazu w cyklu (w pętli), co sprawia, że zajętość karty pamięci nie stanowi problemu, a kamera po odłączeniu zapłonu sama się wyłączy. Dzięki temu można stosować ją z powodzeniem jako wideorejestrator samochodowy. Na plus należy policzyć fakt, że urządzenie zostało wyposażone we wbudowany system stabilizacji obrazu Gyro Anti-Shake. Posiada również funkcję rozpoczęcia nagrywania po wykryciu ruchu.

SJCAM SJ7 Star ma wysokiej jakości ekran dotykowy o przekątnej 2". Proporcje obrazu to 16:9. Daje on dostęp do licznych opcji ustawień urządzenia, a także możliwości podglądu zapisanych zdjęć oraz nagranych filmów. Kamera oferuje wiele formatów zapisu. Użytkownik może nagrywać filmy w formatach MP4 lub MOV, a zdjęcia może zapisywać zarówno w typowym formacie .JPEG, a także w bezstratnym typu .RAW. Jest wyposażona również w moduł Bluetooth, który umożliwia współpracę z dedykowanym pilotem do zdalnego sterowania - jest on udostępniany przez producenta w formie zegarka.

Zobacz również:

  • Wakacyjne must-have, czyli sprzęt do rejestrowania wspomnień z RTV Euro AGD

Podsumowując: kamera sportowa SJCAM SJ7 Star to świetny model, który powinien sprawdzić się w wielu zastosowaniach. Zdecydowanie jest inwestycja wartą rozważenia, niezależnie od tego, czy chce się rejestrować swoje piesze lub samochodowe wycieczki, czy też np. jazdę na rowerze.