Safari

Safari jest domyślną przeglądarką internetową na urządzeniach z systemem iOS. Oferuje świetną synchronizację pomiędzy urządzeniami Apple.

Cena: Darmowa

Zalety: Jedyna domyślna przeglądarka internetowa dla iPhone'a. Wszystkie linki z poczty elektronicznej itd. zostają otwierane zawsze w Safari. Design i funkcjonalność jest bardzo dostosowana do reszty interfejsu systemu iOS.

Wady: Brakuje niektórych funkcji, które są dostępne u konkurencji.

Safari

Wbudowana w system iOS przeglądarka Safari posiada zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Z pewnością nawet jeżeli nie będziemy korzystać z niej na co dzień jej uruchomienie od czasu do czasu będzie konieczne. Safari ma też wiele zalet.

Po pierwsze konstrukcja systemu iOS nie pozwala na zmianę domyślnej przeglądarki internetowej. Oznacza to, ze wszystkie linki w wiadomościach e-mail, na Facebooku, Twitterze i w innych aplikacjach zawsze otwierane będą w Safari. iOS nie oferuje użytkownikowi możliwości szybkiego otwarcia linku w aplikacji innej, niż Safari.

Safari jest bardzo zintegrowane z całym systemem iOS i jest to widoczne już na pierwszy rzut oka. Estetyka oraz sposób obsługi przeglądarki od Apple jest identyczny, jak w przypadku całego systemu operacyjnego.

Kolejną zaletą jest fakt, że przeglądarka Safari jest domyślnie zainstalowana i można z niej skorzystać od razu po uruchomieniu i aktywacji iPhone'a. Nie musisz poświęcać czasu na poszukiwanie i instalowanie innego programu.

Z Safari z pewnością nie zrezygnują posiadacze innych urządzeń od Apple. Przy użyciu Handoff i Continuity można bez problemu przesyłać zakładki i otwarte karty pomiędzy różnymi urządzeniami np. iPad'em i iPhone'm.

Pomimo tego, że większość użytkowników iPhone'a korzysta z Safari na rynku dostępnych jest również wiele alternatyw. Posiadają one odmienny wygląd i funkcjonalności, ale każda z nich jest darmowa.