Samsung

Najmniejsza kamera w naszym teście charakteryzuje się też najniższą rozdzielczością rejestrowanego obrazu. Jej obsługą będzie odpowiadało osobom o małych dłoniach.

Najmniejsza kamera w naszym teście charakteryzuje się też najniższą rozdzielczością rejestrowanego obrazu. Jej obsługą będzie odpowiadało osobom o małych dłoniach. Osobom o większych dłoniach kamera może źle się źle trzymać – problem pojawi się podczas zmiany ogniskowej – kamera nie "blokuje" się w dłoni i ma wówczas tendencję do obracania się wokół osi podłużnej.

Producent przewidział ten problem i zastosował oryginalne rozwiązanie umożliwiające niekonwencjonalne trzymanie kamkordera. Po prawej stronie znajduje się ruchomą rękojeść, którą można obrócić (patrz ilustracja) o około 160 stopni. Wówczas kamerę można trzymać wkładając dłoń od góry. W tym układzie może być niewygodne użycie głównej dźwigienki zoomu. Dlatego zastosowano dźwignię dodatkową, a właściwie pełniące jej funkcję przyciski, znajdujące się na panelu LCD. Pod nimi znajdziesz też dodatkowy przycisk uaktywniający nagrywanie.Obraz na LCD nie jest co prawda pozbawiony szumów, ale oceniamy go lepiej niż w modelach Hitachi. Kamery nie wyposażono w wizjer.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: