Samsung 55NU8042

Samsung 55NU8042 to niezwykle wąski model o przekątnej ekranu 55". Czy jest wart wydania pieniędzy?

Zalety:

  • Jakość obrazu 4K
  • Wsparcie dla HDR
  • Dynamic Crystal Color
  • Bardzo dobra jakość dźwięku
  • Funkcje Smart TV

Wady:

  • Czasem widać pionowe linie
  • Starsza karta sieciowa

Telewizor Samsung - obraz i dźwięk

Samsung 55NU8042 to telewizor 55", 3-stronnie bezramkowy i niezwykle cienki, pokazujący obraz w rozdzielczości 4K - czyli 3840x2160 pikseli. Aby wypadał jak najlepiej, jest wspierany przez technologię HDR, znacząco poprawiającą kontrast i jasność, dzięki czemu można zobaczyć wszystkie istotne detale. O uzyskanie maksymalnej liczny odcieni barw dba Dynamic Crystal Color. Specjalnie dla graczy wprowadzono Tryb Gry, który automatycznie optymalizuje ekran do wybranej gry i daje więcej kontroli ze zminimalizowanym opóźnieniem. Na jakość obrazu wpływa także Supreme UHD Dimming - dba o to, by ilość detali pozostawała na najwyższym poziomie i zapewnia intensywniejsze barwy. Niestety, od czasu do czasu widać pionowe linie, zwłaszcza przy scenach, gdzie dominują białe barwy. Za dźwięk odpowiadają głośniki o mocy łącznej 40W. Emisję wspiera Dolby Digital i wypada to naprawdę nieźle - nie można mieć żadnych zastrzeżeń zarówno podczas oglądania filmów, jak i grania czy obserwowania zmagań sportowych.

Samsung 55NU8042 - funkcje i komunikacja

Telewizor Samsung został wyposażony w kartę sieciową Wi-fi, jednak jest to nieco przestarzały model, obsługujący maksymalną szybkość 100 Mbps. Centrum rozrywki to Smart Hub działający pod kontrolą systemu Tizen. Widżety Smart TV to: Facebook, YouTube, Netflix, ipla, TVN Player, vod.tvp.pl, Spotify, HBO Go oraz vod.onet.pl Oprócz tego mamy tu aż cztery wejścia HDMI i dwa porty USB, dzięki czemu za pomocą kabli możemy podpinać do telewizora pamięci zewnętrzne i różne urządzenia, np. konsolę. Zaletą jest wygodny system zarządzania kablami, który pozwala na zachowanie porządku. Samsung UE55MU7002 wspiera komendy głosowe, niestety - bez języka polskiego.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Podsumowując: telewizor Samsung 55NU8042 to solidny model, jednak dla osób mnie nastawionych na bezprzewodowe przesyłanie danych z urządzeń przenośnych. Ogólnie podsumowując - cena za niego jest adekwatna do jakości obrazu, a na duży plus należy policzyć jakość dźwięku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: