Samsung 700Z5A

Samsung 700Z5A to laptop jaki chcielibyście mieć. Jest płaski, świetnie wykonany, energooszczędny, a gdy przyjdzie potrzeba to możemy na nim uruchomić nawet gry.

Obudowa

Samsung 700Z5A stawia na prostotę i jakość. Obudowa laptopa wykonana z dobrej jakości plastyku, górna klapa wykonana z aluminium sprawiaj że laptop wygląda nowocześnie i stylowo. Co istotne wykończenie jest matowe, więc na obudowie nie są widoczne denerwujące odciski palców, nie tworzą się też mikroryski. Poza tym to bardzo zwarta i sztywna jednostka, poszczególne elementy są dobrze do ciebie dopasowane i wykonane. Praca na tym laptopie to czysta przyjemność, nic w nim nie trzeszczy nie wypacza się.

Świetnie pracuje się też na wbudowane klawiaturze wyspowej, która ma wydzieloną część numeryczną i podświetlane klawisze. Touchpad o wymiarach 10,5 x 8 cm jest gigantyczny i podobnie jak klawiatura pracuje precyzyjnie i bez problemów. Obudowa w najgrubszym miejscu ma 25 mm a laptop waży 2,37 kg.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Jak sprawdzić czy kamerka internetowa w laptopie działa? [PORADNIK]

Wyposażenie

Samsung 700Z5A posiada dwa gniazda USB 3.0, jedno USB 2.0, HDMI, RJ-45 (Gigabit LAN). Brak standardowego gniazda VGA powoduję, że chcąc podłączyć starszej generacji monitor będziemy zmuszeni do skorzystania ze specjalnej przejściówki.

Ekran

Samsung 700Z5A wyposażony jest w matrycę TN o przekątnej 15,6 cali i niestandardowej rozdzielczości 1600x900 pikseli. Dzięki matowemu wykończeniu dość wygodnie pracuje się na niej nawet w silnie oświetlonych pomieszczeniach. Wyższa rozdzielczość powoduje, że na tym laptopie wygodniej pracuje się z kilkoma otwartymi okienkami.

Wydajność

Samsung 700Z5A wyposażony został w bardzo szybki procesor Intela Core i7 2675QM i dodatkową zewnętrzną kartę graficzną AMD Radeon HD 6570M. Czterordzeniowy procesor Intela dzięki technologii Hyper-Threading potrafi wykonywać do ośmiu wątków w jednym cyklu zegara. To wydajna jednostka, którą warto wykorzystać do pracy z aplikacjami multimodalnymi czy graficznymi. Układ graficzny AMD Radeon HD 6570M posiada 480 jednostek cieniujących, 1024 MB własnej pamięci VRAM GDDR5 i korzystający z magistrali 128-bitowej. Rdzeń jest taktowany z częstotliwością 600 MHz, a jednostki cieniujące i pamięć - 800 MHz. Dzięki UVD3 karta może dekodować filmy w wysokiej rozdzielczości, odciążając procesor.

Samsung 700Z5A posiada system automatycznego przełączania grafiki. W zastosowaniach niewymagających od karty intensywnych obliczeń, czyli pakietu biurowego czy korzystania z internetu, pozwala to korzystać ze zintegrowanego układu Intela (IGP) zamiast karty AMD (dGPU).

Wnioski

Samsunga 700Z5A to uniwersalny laptop, który bez problemów może posłużyć do pracy z prostymi aplikacjami biurowymi, multimedialnymi a nawet d ogier. W takie gry jak Battlefield 3 w naturalnej rozdzielczości pogramy przy detalach ustawionych na średnie (ok 25 kl/s), w Skyrima nawet w detalach wysokich (30 kl./s) a to już coś znaczy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: