Samsung BD-C6900

Odtwarzacz Blu-ray 3D oferujący bardzo dobry obraz. Odtwarza pliki mutimedialne w wielu formatach i ma wbudowany kontroler sieci Wi-Fi.

Pierwszy odtwarzacz Blu-ray Samsunga przystosowany do obsługi filmów trójwymiarowych potrafi jednocześnie przetwarzać dwa strumienie wideo o pełnej rozdzielczości 1080p. Urządzenie wyposażono w złącze standardu HDMI 1.4, niezbędne do przesyłania sygnału 3D. Odtwarzacz ma niską (tylko 43 mm) obudowę. Na jej górnej ściance, nad napędem, plastik jest przezroczysty, dzięki czemu widać obracającą się płytę, która jest podświetlona błękitnym światłem (oświetlenie to można wyłączyć). BD-C6900 pracuje sprawnie i szybko - uruchomienie ze stanu uśpienia zajmuje 7 s, natomiast do odtworzenia filmu potrzebuje 29 s.

Funkcje 3D

Odtwarzacz ma w menu specjalne funkcje przeznaczone do konfiguracji trybu 3D. Pierwsza z nich służy do aktywacji automatycznego wykrywania obrazu 3D na dyskach Blu-ray. Urządzenie po rozpoznaniu takiej płyty wysyła do telewizora sygnał, który sprawia, że na ekranie pojawia się komunikat, informujący o możliwości uruchomienia funkcji wyświetlania obrazu 3D. Za pomocą menu odtwarzacza określamy także wielkość ekranu, na którym będziemy oglądali filmy trójwymiarowe, by mogły być poprawnie prezentowane napisy. Pozostałe funkcje nie różnią go od poprzedników.

Obraz i dźwięk

Jakość generowanego przez urządzenie obrazu jest bardzo dobra. I to zarówno przy odtwarzaniu płyt Blu-ray, DVD, jak i filmów z dysków USB. Obraz jest kontrastowy, bardzo ostry i ma dobrze nasycone barwy. Jest zdecydowanie lepszy od oferowanego przez wcześniejsze modele Blu-ray Samsunga. Skalowanie filmów do rozdzielczości 1080p realizowane jest bardzo dobrze, krawędzie są poprawnie wygładzane.

Odtwarzacz wyposażony w wyjście analogowe 7.1, ma komplet dekoderów audio HD (Dolby TrueHD, DTS HD MA i HR). Niestety, ich konfiguracja jest ograniczona i sprowadza się jedynie do określenia wielkości współpracujących kolumn, bez możliwości ustalania ich odległości od słuchacza. Nie ma też funkcji zarządzania basem. Oferowane brzmienie nie zachwyca. Dźwięk na wyjściach analogowych jest mało dynamiczny, przeciętnie szczegółowy, ze słabo kontrolowanym basem. Jest lepszy na wyjściu cyfrowym, lecz i wtedy słyszalne są niedostatki dynamiki.

Odtwarzanie multimediów

Model ten potrafi także odtwarzać zdjęcia cyfrowe, pliki audio oraz filmy DivX, XviD, MKV (o rozdzielczości do 1080p), ale nie obsługuje RMVB i FLV. Mogą być one odtwarzane zarówno z dysków USB, jak i poprzez sieć komputerową (model jest kompatybilny ze standardem DLNA). Napisy w .txt prezentowane są poprawnie (muszą mieć tę samą nazwę co plik z filmem i być zapisane w tym samym katalogu). Po podłączeniu odtwarzacza do Internetu (złączem Ethernet czy korzystając z wbudowanego kontrolera sieci Wi-Fi standardu „n”) można korzystać z funkcji Internet@TV, oferującej dostęp do wielu serwisów internetowych, m.in. YouTube i Picasa.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: