Samsung BD-P2500

Odtwarzacz Blu-ray Samsunga wyposażony jest w świetny procesor wideo Reon VX.

Odtwarzacz Blu-ray Samsunga ma na frontowym panelu, wykonanej z przeciętnej jakości tworzyw obudowy, okrągły, wielofunkcyjny przycisk do sterowania podstawowymi funkcjami urządzenia oraz niewielki wyświetlacz. BD-P2500 uruchamia się dość wolno – od momentu włączenia do pojawienia się menu płyty Blu-ray mija bowiem ok. 90 s.

Odtwarzacz wyposażono w bardzo wydajny procesor wideo Reon VX, który dokonuje progresywnego skanowania i skalowania sygnału wideo do rozdzielczości 1080p. Zwiększa on także ostrość i szczegółowość obrazu oraz usuwa zakłócenia i szumy. Sprawność jego działania jest wyraźnie widoczna przy odtwarzaniu płyt DVD. Jakość stabilnego, z dobrze nasyconymi żywymi kolorami obrazu (oferowanego na wyjściach HDMI i komponentowym) jest bardzo wysoka.

Sekcja audio BD-P2500 nieco rozczarowuje. Urządzenie nie ma kompletu dekoderów nowych formatów audio HD. Złączami HDMI lub analogowymi 7.1 można wyprowadzić zdekodowane 8-kanałowe ścieżki LPCM, Dolby TrueHD i Dolby Digital Plus, ale nie DTS HD High Resolution czy DTS HD Master Audio. Generalnie dźwięk z odtwarzacza najlepiej do wzmacniacza przesyłać złączem HDMI 1.3. Sygnał na wyjściach analogowych jest bowiem przeciętnej jakości, ma umiarkowaną dynamikę i nie jest wystarczająco szczegółowy.