Samsung BD-P3600

Zalety:

  • Szybka praca
  • Dobre brzmienie
  • Rozbudowana funkcjonalność
  • Wyjście analogowe 7.1
  • Kontroler sieci Wi-Fi

Wady:

  • Słaby skaler obrazu

Dobrze wyposażony i świetnie wyglądający, zaawansowany odtwarzacz Blu-ray, który - jako pierwszy na rynku pod względem prędkości odtwarzania dysków Blu-ray - prześcignął konsolę Sony PS3.

Odtwarzacz Blu-ray Samsunga zaskakuje nie tylko atrakcyjną stylistyką, ale i niezwykle krótkim czasem uruchamiania oraz szybką pracą napędu - od startu urządzenia do rozpoczęcia odtwarzania filmu upływa zaledwie 25 sekund.

BD-P3600, dysponujący kompletem dekoderów audio HD (z Dolby TrueHD i DTS-HD MA włącznie), ma bogaty zestaw gniazd, wśród których znalazło się złącze HDMI, wyjście analogowe 7.1 (może współpracować z amplitunerami bez wejścia HDMI), port Ethernet oraz dwa USB 2.0. Urządzenie wyposażone w pamięć wewnętrzną (1 GB) potrafi obsługiwać funkcje BD-Live (pobieranie dodatkowych materiałów w trakcie odtwarzania płyt Blu-ray). I to nie tylko po podłączeniu go do Internetu złączem Ethernet, ale także bezprzewodowo, wykorzystując jedno z gniazd USB. Sprzedawane jest bowiem razem z kluczem USB, będącym kontrolerem sieci Wi-Fi standardu b/g/n. Do drugiego portu USB można podłączyć przenośny dysk i odtwarzać z niego pliki audio (MP3), zdjęcia cyfrowe (JPEG) lub filmy nawet z obrazem w rozdzielczości Full HD (AVCHD, DivX HD czy MKV z polskimi napisami w .txt).

Jakość generowanego przez odtwarzacz ostrego, z nasyconymi kolorami obrazu jest wysokiej jakości, ale nie dotyczy to sygnału przeskalowanego do trybu 1080p.Wówczas pod względem płynności i szczegółowości ustępuje on oferowanemu przez modele konkurencji.

Brzmienie urządzenia jest dobre - zarówno na wyjściach cyfrowych, jak i analogowych dźwięk jest czysty i dynamiczny.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier