Samsung CLX-6200ND

Zalety:

  • Zwarta budowa
  • Umiarkowany koszt druku
  • Dobra jakość skanowania
  • Dwa dupleksy

Wady:

  • Spora cena
  • Brak obsługi grubszych nośników

Urządzenie wielofunkcyjne CLX-6200ND ma moduł druku zapożyczony z jednofunkcyjnej CLP-610. Ten sam mechanizm jednoprzebiegowy drukuje 20 stron na minutę niezależnie od liczby użytych kolorów. Kartka z szufladowego podajnika albo ze szczeliny na jeden arkusz wędruje pionowo do góry zbierając po drodze tonery poszczególnych kolorów.

Urządzenie wielofunkcyjne CLX-6200ND ma moduł druku zapożyczony z jednofunkcyjnej CLP-610. Ten sam mechanizm jednoprzebiegowy drukuje 20 stron na minutę niezależnie od liczby użytych kolorów. Kartka z szufladowego podajnika albo ze szczeliny na jeden arkusz wędruje pionowo do góry zbierając po drodze tonery poszczególnych kolorów. Na górze następuje spiekanie proszku z papierem i wypchnięcie gotowej strony na odbiornik.

Urządzenia z pionowym mechanizmem zabierają niewiele miejsca i zadowalają się dostępem tylko od frontu. Otwarcie drzwiczek z tej strony pozwala na wymianę tonera i usunięcie zacięć papieru. Po zastąpieniu małych ładunków startowych większymi tonerami koszt wydruku strony spada do atrakcyjnego poziomu siedmiu groszy w czerni i dwudziestu w kolorze.

Poza niezbyt głęboką czernią do jakości druku monochromatycznego nie mamy większych zastrzeżeń. Grafika biznesowa i wysokorozdzielcza wypadły przeciętnie, lepiej udało się stopniowanie kolorów. Jakością skanowania zostaliśmy mile zaskoczeni. Urządzenie miało wystarczającą dynamikę nawet do skanowania zdjęć. Tempo bardzo dobre do 300 dpi w wyższych rozdzielczościach wyraźnie spadało. Warto zwrócić uwagę na obecność nie tylko automatycznego podajnika stron, ale i dupleksów i to w obu częściach urządzenia, drukarce i skanerze. To pozwala na bezobsługowe kopiowanie dwustronnie zapisanych dokumentów. Dodatkowo skaner należy pochwalić za wzorową współpracę z programem do rozpoznawania tekstu. Urządzenie ma także prostokątny port USB, przez który można przetransferować wyniki skanowania na pamięć flash.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier