Samsung GT-C3322

Samsung GT-C3322 to dosyć ciekawy telefon Dual Sim. Jest tak, gdyż został wyprodukowany przez znanego producenta, a nie jedną z chińskich bezimiennych firm. Mimo to charakteryzuje się on stosunkowo niską ceną, która wynosi 250 zł. Dzięki temu telefon ten może stać się czarnym koniem na rynku urządzeń Dual SIM.

Budowa

Samsung GT-C3322 jest telefonem niezwykle solidnym. Jego obudowa została wykonana z wyjątkowo mocnego plastiku, który jest bardzo dobrze spasowany. Żaden jego element nie jest niestabilny ani źle wykonany. Szczególnie spodobała nam się tylna klapka, którą zrobiono z chropowatego plastiku. Dzięki temu zabiegowi telefon łatwo nie wypadnie nam z ręki.

Testowany telefon prezentuje się całkiem dobrze także pod względem wizualnym. Mamy tu do czynienia z połączeniem dwóch uniwersalnych kolorów - srebrnego oraz czarnego. Srebrna część urządzenia na pierwszy rzut oka wygląda na wykonaną z szorowanego aluminium, jednak jest to tylko zabieg upiększający plastikową obudowę telefonu.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Możliwości

Samsung GT-C3322 został wyposażony w ekran o rozdzielczości 240x320 i przekątnej 2,2", który może wyświetlić 256 tysięcy kolorów. Patrząc na cenę tego telefonu uważamy, że jest to wynik bardzo dobry, który stawia ten produkt wyżej niż inne urządzenia Dual SIM w porównywalnej cenie. Zastosowany wyświetlacz jest odpowiednio czytelny, jednak jego używanie w warunkach słonecznych nie należy do najbardziej komfortowych. Warto wspomnieć też o tym, że został on wyposażony w plastikową szybkę, która ma skłonności do rysowania się. Nie polecamy noszenia telefonu razem z kluczami lub innymi metalowymi przedmiotami.

Łączność

Samsung GT-C3322 może łączyć się za pomocą BlueTooth w wersji 2.1, co jest funkcjonalnością w zupełności wystarczającą. WiFi ani 3G nie przyda się w budżetowym produkcie, który ma mały ekran i nie został wyposażony w klawiaturę QWERTY.

Multimedia

Telefon nie został pozbawiony funkcji multimedialnych. Znalazł się tu więc aparat z matrycą o rozdzielczości 2MPx, radio oraz odtwarzacz MP3. Warto wspomnieć zwłaszcza o ostatniej funkcjonalności, która działa wprost rewelacyjnie. Po włożeniu karty microSD (o maksymalnej pojemności 16GB) pochodzącej z innego telefonu, wykonana została trwająca minutę synchronizacja, po której mogliśmy bezproblemowo słuchać wszystkich utworów znajdujących się na niej. Funkcjonalność odtwarzacza MP3 wzbogaca gniazdo miniJack 3.5mm, które pozwala na podłączenie do telefonu większości słuchawek dostępnych na rynku.

Pod względem aparatu Samsung GT-C3322 wypada nie najlepiej. Zdjęcia wykonane nim są kiepskiej jakości, jednak i tak lepszej niż w przypadku innych telefonów Dual SIM. Zabrakło tu też przedniej kamery, a więc możliwości przeprowadzania wideorozmów. Musimy przyznać jednak, że nie jest to wielka strata, gdyż zastosowany ekran o małej przekątnej nie pozwoliłby na pełne wykorzystanie tej funkcjonalności.

Internet

Samsung GT-C3322 został wyposażony w prostą przeglądarkę internetową, która spełnia swoją rolę. Nie powiemy, że przeglądanie internetu za pomocą jej jest wyjątkowo komfortowe, jednak gdy będziemy chcieli szybko sprawdzić potrzebne nam informacje, będzie ona niezastąpiona. Cieszy nas też dodanie w menu funkcji Facebook, która pozwoli nam możliwie najszybciej połączyć się z najpopularniejszym portalem społecznościowym na świecie.

Dual SIM

Samsung GT-C3322 na pierwszy rzut oka nie wygląda na telefon Dual SIM. Konstrukcje tego typu zazwyczaj są wyposażone w dwa przyciski wybierania połączenia. W tym przypadku jest zupełnie inaczej. Koreański producent wyszedł z założenia, że telefon lepiej jest wyposażyć w dodatkowy przycisk, który pozwoli nam na zmianę karty SIM. Oczywiście obie karty są cały czas aktywne, jednak za pomocą tego klawisza możemy wybrać numer, z którego będzie wykonywane połączenie. Naszym zdaniem jest to całkiem dobre rozwiązanie, choć lepsze byłyby po prostu dwa przyciski wybierania połączenia, które znamy z innych konstrukcji tego typu.

Kartę SIM możemy zmieniać podczas każdej kluczowej czynności, do których należą dzwonienie, wysyłanie SMSów oraz łączenie się z internetem.

Czas pracy na baterii

Samsung GT-C3322 pod względem czasu pracy na baterii prezentuje się naprawdę nieźle. Podczas normalnego użytkowania (kilkadziesiąt minut rozmów dziennie) telefon wytrzyma ponad tydzień, co jest wynikiem bardzo dobrym.

Wyniki testów

Samsung GT-C3322
Samsung GT-C3322

Wnioski

Samsung GT-C3322 jest to najlepszy przetestowany przez nas telefon Dual SIM o budowie klasycznej. Został wyposażony w bardzo dobrą obudowę, ładny wygląd, dobrej jakości ekran, świetnie działające funkcje odtwarzacza MP3 oraz baterię, która pozwoli na używanie go przez ponad tydzień. Wszystko to dostaniemy za 250 zł, co jest kwotą o kilkadziesiąt złotych wyższą niż w przypadku innych telefonów tego typu. Czy warto dopłacić do nowego produktu Samsunga? Naszym zdaniem tak, gdyż po prostu deklasuje on konkurencję w postaci myPhone’a, Traka i innych firm specjalizujących się w produkowaniu telefonów Dual SIM.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: