Samsung Galaxy Fold

Ranking: Najlepsze składane smartfony - Ranking 2019

Ultra wydajny składany smartfon z elastycznym ekranem i panelem AMOLED za jedyne 9000 zł.

Samsung przy okazji premiery Galaxy Fold - pierwszego składanego smartfona zaliczył niebywałą wpadkę jakościową, ale pomimo tego niedopatrzenia urządzenie w poprawionej formie trafiło do sprzedaży.

Samsung Galaxy Fold

Po kilkumiesięcznym oczekiwani Samsung zdecydował się na wprowadzenie poprawionej wersji Samsunga Galaxy Fold na rynek. Przy okazji urządzenie trafiło również do oficjalnej Polskiej dystrybucji. Telefon dostępny jest w sprzedaży bezpośrednio na stronie producenta i sklepach Brand Store oraz u wybranych partnerów. Za 9000 zł można stać się posiadaczami Galaxy Fold i bezprzewodowych słuchawek Galaxy Buds.

Zobacz również:

Pierwotnie urządzenie miało trafić do sprzedaży już 3 maja, ale wszystkie plany pokrzyżowała wpadka jakościowa, która powodowała, że główny wyświetlacz ulegał uszkodzeniu już po kilku godzinach pracy. Samsung wycofał urządzenie i przez kilka miesięcy udoskonalał jego konstrukcje. W konsekwencji Galaxy Fold, który obecnie dostępny jest w sklepach posiada wzmocniony zawias oraz zmienione zabezpieczenia elastycznego ekranu.

Na zewnątrz urządzenia znajduje się mały ekran Super AMOLED o rozdzielczości HD+ i przekątnej 4,6 cala. Po otwarciu urządzenia użytkownicy uzyskują dostęp do dużego, elastycznego wyświetlacza o przekątnej 7,3 cala i rozdzielczości QXGA+. Jest to panel Dynamic AMOLED podobny do tego z Galaxy S10 oraz Galaxy Note 10. Dzięki tak dużej powierzchni roboczej i flagowych podzespołach jednocześnie można skorzystać z trzech aplikacji. Rozwiązanie App Continuity pozwala przenosić aplikacje pomiędzy dwoma ekranami, które posiada Galaxy Fold.

Smartfon posiada łącznie sześć aparatów. Z tyłu znajdują się trzy o rozdzielczości 16 MP + 12 MP + 12 MP, dwie wewnątrz o rozdzielczości 10 MP + 8 MP oraz jedna z przodu nad małym ekranem o rozdzielczości 10 MP.

Składany telefon Samsunga posiada 12 GB pamięci operacyjnej oraz 512 GB wbudowanej pamięci masowej oraz szybki 64 bitowy procesor wykonany w najnowszym 7 nm procesie technologicznym. Trzeba jednak wiedzieć, że nie jest to najnowszy dostępny obecnie w sprzedaży układ. Bateria ma pojemność 4380 mAh.

Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 9.0 Pie ze znacznie zmodyfikowaną nakładką One UI, która wizualnie przypomina oprogramowanie z innych smarfonów koreańskiego producenta.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: