Samsung Galaxy S10

Najbardziej uniwersalny flagowiec z Androidem 2019 roku.

Samsung Galaxy S10 to najciekawsze urządzenie z serii tegorocznych flagowców koreańskiego producenta. Względem mniejszego brata S10e posiada dodatkowy obiektyw oraz ekran o wyższej rozdzielczości i 2 GB pamięci operacyjnej więcej. W stosunku do droższego i większego modelu z Plus'em w nazwie zabrakło drugiego przedniego obiektywu, większego ekranu oraz wyższej ceny.

Samsung Galaxy S10

Samsung wykonał kawał dobrej roboty, a Galaxy S10 jest znacznie lepszy od swojego poprzednika. Urządzenie wyróżnia się nowym ekranem Dynamic AMOLED i bezprzewodowym ładowaniem zwrotnym Wireless PowerShare.

Galaxy S10 to pierwszy Samsung z trzema aparatami na pleckach. Producent wyposażył swoje urządzenie w aparat główny, który do pomocy ma teleobiektyw oraz obiektyw szerokokątny.

Smartfon wyposażono w nowy ekran Infinity-O, w którym ukryto przednią kamerkę do selfie. Matryca Dynamic AMOLED obsługuje HDR10+ i posiada proporcje 19:9. Wrażenia wizualne spotęgowane są głośnikami stereo od AKG wzbogaconymi technologią Dolby Atmos.

Za wydajność Samsunga Galaxy S10 odpowiada autorski procesor Samsung Exynos 9820 sprzęgnięty z 8 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB wbudowanej pamięci masowej. Dzięki tak potężnym podzespołom można skorzystać z rozwiązania Samsung DeX, które zamienia Galaxy S10 w komputer stacjonarny z pakietem Office.

Galaxy S10 jako jeden z niewielu tegorocznych flagowców posiada złącze słuchawkowe Jack.