Samsung Galaxy S2

Ranking: Najlepsze smartfony do gier 2011

Samsung Galaxy S2 jest powszechnie uważany za najlepszy smartfon na rynku. Został on wyposażony w dwurdzeniowy procesor o zegarze 1,2GHz, 1GB pamięci RAM oraz rewelacyjny ekran Super AMOLED Plus. Zobaczmy, czy to wystarczy, by ogłosić dzieło Samsunga najlepszym urządzeniem w swojej kategorii i czy warto na nie wydać ponad 1500 zł.

Obudowa

Samsung Galaxy S2 pod tym względem prezentuje się naprawdę świetnie. Co prawda producent nie zdecydował się na zastosowanie tu gumowego pokrycia, jednak mamy tu do czynienia z klapką wykonaną z bardzo dobrej jakości plastiku, która została pokryta gęstym wzorkiem. Plusem takiego rozwiązania jest bardzo małe prawdopodobieństwo wyślizgnięcia się telefonu z ręki oraz brak możliwości zarysowania telefonu. Musimy przyznać, że takie rozwiązanie góruje nad pokryciem gumą estetyką wykonania, gdyż bardzo ciężko go pobrudzić.

Nie mamy zastrzeżeń do przodu smartfona, gdyż znajduje się tam materiał Gorilla Glass, który bardzo dobrze ochroni telefon m.in. przed porysowaniem. Jest to obecnie najlepszy materiał tego typu i nie mamy do czego się tu przyczepić.

Zobacz również:

  • Zniżki do 2000 złotych - oto Tanie Kupowanie

Kilknij tutaj, by zapoznać się z pełną specyfikacją.

Ekran

Samsung Galaxy S2 został wyposażony w ekran Super AMOLED Plus, który można uznać za najlepszą tego konstrukcję na rynku. Charakteryzuje się on bardzo niskim zużyciem energii, zwłaszcza podczas wyświetlania koloru czarnego. Jest to jego ogromna zaleta, dzięki której wyróżnia się na tle innych ekranów. Oprócz tego nie możemy narzekać na poziom odwzorowania kolorów, gdyż wszystkie są niezwykle wyraziste oraz soczyste. Według niektórych są one aż przesycone, jednak nie skłaniamy się ku tej opinii.

Samsung Galaxy S2

Ekran Samsunga Galaxy S2 potrafi wyświetlić aż 16 milionów barw, co docenią przede wszystkim osoby używające wcześniej tańszych smartfonów, wyposażonych w gorsze ekrany. Naszym zdaniem ekran ten nie ma większej konkurencji i można z nim porównać tylko promowaną przez LG N.O.V.A.

Samsung Galaxy S2 bardzo dobrze spisuje się podczas korzystania z niego w świetle słonecznym. Nie mamy do czego się tu przyczepić, gdyż każdą treść wyświetloną na ekranie jesteśmy w stanie bezproblemowo zobaczyć w każdych warunkach. Pod tym względem od ekranu Samsunga wypada lepiej wspominana już wcześniej N.O.V.A.

Interfejs

Samsung Galaxy S2

System zainstalowany na Samsungu Galaxy S2 to Android 2.3 Gingerbread. Nie mamy do niego jakichkolwiek zastrzeżeń, zwłaszcza, że jego obsługa jest wyjątkowo intuicyjna oraz wygodna.

Samsung Galaxy S2 daje nam do dyspozycji 7 pulpitów ekranowych, na których znajdują się widżety. Są one ładne i użyteczne, a wśród nich znajdziemy między innymi zegar ekranowy , aplikację Yahoo! Finance oraz prognozę pogody.

Multimedia i GPS

Samsung Galaxy S2 pod tym względem nie ma się czego wstydzić. Wykonane za jego pomocą zdjęcia i filmy są bardzo ładne i telefon ten bez najmniejszego problemu zastąpi nam kompaktowy aparat cyfrowy. Oto są próbki wykonane nim:

Samsung Galaxy S2
Samsung Galaxy S2

Dobrze zaprezentowała się też nawigacja, która ze względu na fabrycznie zainstalowane Mapy Google jest darmowa. Co więcej, bezpłatny GPS od Google działa dobrze, nie mieliśmy z nim jakichkolwiek problemów. Pokazywał dobre trasy, nie zawieszał się, zaś polski lektor mówił wyjątkowo wyraźnie. Co więcej, Google Maps pozwalają nam podać nazwę wyszukiwanego przez nas punktu za pomocą głosu. Funkcja ta działa bardzo dobrze, lecz warto pamiętać, że podczas jej używania należy posługiwać się językiem polskim. O ile "McDonald’s" Google odczytał bardzo dobrze, to KFC wyszukiwał jako "kejefsi". Pomogło tu użycie zwrotu "Ka eF Ce", tak samo podczas wyszukiwania restauracji Sphinx powinno się podać ją jako "sphinks".

Testy wydajności

Samsung Galaxy S2
Samsung Galaxy S2

Samsung Galaxy S2 pod względem wydajności nie ma sobie równych i deklasuje wszystkie dostępne do tej pory konstrukcje. Z całą pewnością zadziałają na nim wszystko nowe dostępne gry i skomplikowane aplikacje.

Jeśli chcesz zobaczyć wyniki wszystkich wykonanych przez nas testów, kliknij tutaj.

Testy baterii

Samsung Galaxy S2

Pod względem naszego testu baterii Samsung Galaxy S2 wypada zupełnie przeciętnie. Przy pełnym zużyciu wytrzyma on góra kilka godzin, co jest standardem w przypadku tego typu urządzeń.

Wnioski

Samsung Galaxy S2 z całą pewnością zasługuje na miano najlepszego smartfona na rynku. Najwyższa wydajność, bardzo dobre wykonanie oraz cena wynosząca 1600 zł zachęcają do kupna tego smartfona. Zwłaszcza, że powinien on wystarczyć nam co najmniej na rok albo dwa. Polecamy, gdyż jest to telefon z najwyższej półki wydajnościowej i jakościowej.

Kliknij tutaj, by sprawdzić aktualną cenę tego telefonu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: