Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip to jeden z najlepszych smartfonów z elastycznym ekranem. Urządzenie posiada wyświetlacz Dynamic AMOLED pokryty szkłem Ultra Thin Glass oraz obudowę z klapką. Nie zabrakło wydajnych podzespołów oraz sporej ilości pamięci masowej.

Samsung Galaxy Z Flip to pierwszy smartfon z elastycznym ekranem, który został pokryty szkłem. Oznacza to, że Koreańczycy wyeliminowali największą wadę składanych smartfonów.

Samsung Galaxy Z Flip

Samsung Galaxy Z Flip

Galaxy Z Flip to urządzenie z klapką. Po jego otwarciu naszym oczom ukaże się wyświetlacz o przekątnej 6,7 cala i rozdzielczości 2636 x 1080 pikseli. Jest to panel Dynamic AMOLED, który charakteryzuje się rewelacyjnym odwzorowaniem kolorów oraz wysoką jasnością maksymalną. Zintegrowano z nim czytnik linii papilarnych. W obudowie umieszczono jeszcze jeden panel o przekątnej 1,1 cala, który służy do wyświetlania powiadomień.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023
  • Galaxy Z Flip 5 - data premiery, cena, specyfikacja techniczna [26.06.2023]

Smartfon wyposażono w procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus. To flagowy układ z 2019 roku, który w połączeniu z 8 GB pamięci operacyjnej zapewnia wysoką wydajność. Na pliki użytkownika przewidziano 256 GB wbudowanej pamięci masowej. Galaxy Z Flip nie posiada czytnika kart pamięci ani modemu sieci 5G.

Decydując się na Galaxy Z Flip otrzymamy dwa aparaty o rozdzielczości 12 MP. Wykonują one zdjęcia o jakości porównywalnej do flagowców z 2019 roku. Nie zabrakło nagrywania w 4K oraz wbudowanej stabilizacji obrazu.

Samsung Galaxy Z Flip posiada niewielki akumulator o pojemności zaledwie 3300 mAh. Urządzenie pracuje pod kontrolą Androida 10 i otrzymało już aktualizacje do Androida 11.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: