Samsung Galaxy Z Fold3 5G

Fot. Paweł Goryniak / PCWorld

Samsung Galaxy Z Fold3 5G to jedna z najciekawszych premier tego roku. Warte ponad osiem tysięcy złotych urządzenie oferuje o wiele więcej niż ciekawą konstruukcję.

Składane smartfony przez wielu wciąż traktowane są jako nowinka i ciekawostka, zamiast urządzenia codziennego użytku. Nie zmienia to jednak faktu, że ich popularność stale rośnie, co w głównej mierze jest zasługą Samsunga.

Koreańczycy tegorocznymi premierami zawiesili poprzeczkę wysoko, a Samsung Galaxy Z Fold3 5G jest najbardziej zaawansowanym smartfonem producenta. Rozkładany wyświetlacz o przekątnej 7,6 cala to panel Dynamic AMOLED 2X, który charakteryzuje się 120 Hz częstotliwością odświeżania oraz rozdzielczością 2208 × 1768 pikseli. Minusem są tutaj jednak niecodzienne proporcje, przez które kształtowi wyświetlacza bliżej jest do kwadratu, niż prostokąta. Po raz pierwszy w swojej historii Samsung wykorzystał aparat pod wyświetlaczem. Ta jednostka oferuje jednak zaledwie 4 MP rozdzielczość.

Zobacz również:

  • Galaxy S23 będzie aż tak drogi? Mam nadzieję, że te przecieki to pomyłka
  • Masz Galaxy Watcha 5 lub Galaxy Watcha 4? Przetestuj nowość na zegarki Samsunga [31.01.2023]

Zewnętrzny ekran to także panel Dynamic AMOLED 2X o przekątnej 6,2 cala, 120 Hz częstotliwości odświeżania oraz rozdzielczości 2268 x 832 pikseli. W jego przypadku 12 MP aparat został umieszczony w wycięciu po środku. Z tyłu znajdziemy natomiast zestaw trzech 12 MP aparatów, znany z poprzedniej generacji.

Urządzenie napędzane jest przez flagowy procesor Qualcomm Snapdragon 888G, który wspierany jest przez 12 GB pamięci operacyjnej oraz 256/512 GB wbudowanej pamięci masowej. Takie połączenie oferuje nam niezwykle wysoką wydajność. Nad pracą całości kontrolę sprawuje system Android 11 z nakładką producenta One UI 3.2.

Minusem posiadania dwóch niezwykle wydajnych wyświetlaczy jest ich pobór energii. Czas pracy na baterii jest dość krótki. Producent nie wyposaża nas także w ładowarkę, którą możemy uzupełnić akumulator o pojemności 4400 mAh.