Samsung Gear 360

W skrócie:

Samsung Gear 360 to model oferujący wiele nowoczesnych rozwiązań, jednak z pewnością nie jest perfekcyjny.

Zalety:

  • Nagrywanie 360°
  • Świetna jakość obrazu
  • Świetna jakość dźwięku
  • Intuicyjna obsługa

Wady:

  • Potrafi przegrzewać się po kwadransie nagrywania
  • USB 2.0
  • Brak 60 fps
  • Współpraca tylko z wybranymi smartfonami

Samsung Gear 360 to kamera sportowa wyposażona w dwa obiektywy. Dlaczego? Przeczytaj i dowiedz się tego!

Samsung Gear 360 to kamera sportowa wyposażona w dwa obiektywy f2.0 (każdy posiada solidną matrycę CMOS 15.0 Mpix), dzięki czemu oferuje możliwość nagrywania sferycznego, czyli 360°, w rozdzielczości 3840 x 1920 pikseli. Jeśli nie jest to potrzebne, można przełączyć ją na używanie jednego obiektywu szerokokątnego. Gear 360 umożliwia także wykonywanie zdjęć 30 Mpix. Uchwyt urządzenia jest zintegrowany z główną jego częścią, a na spodzie obudowy znalazł się gwint, dzięki czemu można podłączyć kamerę do statywu. Co zaskakuje, nie umożliwia ona nagrywania 60 fps, a maksymalnie 30 fps.

Samsung Gear 360 jest odporny na kurz i wilgoć. W jego obudowie znalazły się moduły Wi-fi oraz Bluetooth v4.1, dzięki czemu można bez problemu zarówno sparować go ze smartfonem czy tabletem, jak i bezpośrednio skomunikować z siecią. Jeśli sparujemy go ze smartfonem, możemy dokonywać edycji filmów przy użyciu specjalistycznego, dedykowanego oprogramowania. Bez tej aplikacji nie można również udostępnić materiałów na YouTube lub Facebooka. Jednak uwaga - Samsung Gear 360 nie współpracuje ze wszystkimi smartfonami producenta, a jedynie wybranymi. Są to: Galaxy S7, S7 Edge, S6, S6 Edge, S6 Edge+, Note5.

Urządzenie zasila bateria 1350 mAh, a w teorii ma pozwolić kamerze na 140 minut ciągłego nagrywania. Jednak w praktyce co kwadrans trzeba robić kilka minut przerwy, ponieważ przy nagrywaniu powyżej 3 minut bardzo szybko się nagrzewa. Dane zapisywane są na karcie microSD Pro - maksymalna pojemność to 256 GB. Materiały można przerzucać kablem na komputer czy laptopa przy użyciu portu USB - niestety, jest to wersja 2.0, a więc przy większej ilości materiałów może zająć to sporo czasu.


Monitoring aktywności

Funkcja odtwarzania muzyki

Powiadomienia o połączeniach przychodzących