Samsung LE40A786

Atrakcyjny stylistycznie 40-calowy telewizor LCD podświetlany diodami LED, oferujący wysokiej jakości obraz.

Przetestowaliśmy obecnie najtańszy na rynku telewizor Full HD z 40-calowym panelem LCD podświetlanym diodami LED. Bogato wyposażony, atrakcyjny stylistycznie odbiornik LE40A786 Samsunga, który jest o połowę tańszy od podobnych modeli konkurencji, ma solidną obudowę z nieobrotową podstawą. W urządzeniu zastosowano technologię Wide Color Enhancer 2, oferującą rozszerzone spektrum barw - prezentowany na ekranie obraz ma więcej odcieni zieleni i niebieskiego, dzięki czemu jest bardziej naturalny.

Mimo że zamontowana w telewizorze matryca jest na tyle szybka, że efekt smużenia właściwe nie występuje, urządzenie wyposażono w system poprawy płynności ruchu obiektów prezentowanych na ekranie - 100 Hz Motion Plus. System ten można uruchomić w kilku trybach. Najlepsze efekty daje tryb minimum, bo wówczas płynność jest idealna, a obraz nie razi sztucznością.

Urządzenie wyposażono w rozbudowane, ale czytelne menu. Za jego pomocą można precyzyjne regulować parametry obrazu. Warto z tej możliwości skorzystać, ponieważ z 3 gotowych ustawień: Dynamiczny, Normalny i Film, tylko ten ostatni oferuje dobrą charakterystykę kolorów. W pozostałych obraz ma za niską temperaturę barw.

Generalnie obraz wyświetlany przez model Samsunga jest wysokiej jakości – z bardzo głęboką czernią i rewelacyjnym kontrastem. Kolory (w trybie filmowym) są dobrze zbalansowane, nasycone i bardzo naturalne.

Jakość generowanego przez urządzenie dźwięku jest dobra, lecz uruchomienie systemu tworzenia efektów surround nie daje przekonującego złudzenia przestrzennego brzmienia.

Niestety, mimo że inne modele Samsunga z serii 7 mają tunery do odbioru sygnału naziemnej telewizji cyfrowej kodowanej w MPEG4 (a taki będzie nadawany w Polsce), to LE40A786 wyposażono w obsługujący tylko MPEG2.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: