Samsung LE40B650

40-calowy telewizor LCD Full HD, potrafiący odtwarzać filmy z dysków USB i pobierać informacje z Internetu.

Samsung ma w swojej ofercie kilkadziesiąt modeli telewizorów LCD. Przetestowaliśmy LE40B650 - 40-calowy odbiornik z serii 6, który ma atrakcyjną stylistycznie obudowę, wykonaną z dobrej jakości materiałów, wyposażoną w szklaną, obrotową podstawę.

Zmontowana w urządzeniu wysokiej jakości matryca LCD Full HD (o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli), chociaż podświetlana jest świetlówkami, a nie diodami LED, generuje doskonały obraz. Kolory są żywe, dobrze nasycone i właściwie zbalansowane. Czerń jest głęboka i dobrze zróżnicowana - wszystkie szczegóły w ciemnych scenach są doskonale widoczne. Co ważne, matryca oferuje bardzo szerokie kąty widzenia.

Mimo że urządzenie zostało prawidłowo fabrycznie skalibrowane, wyposażono je w dobrze przygotowane graficznie, łatwe w obsłudze menu ekranowe, zawierające rozbudowane możliwości precyzyjnej regulacji odbiornika. Telewizor dysponuje także zaawansowanymi systemami poprawy jakości obrazu, m.in. układem 100 Hz Motion Plus zwiększającym, w dynamicznych scenach, ostrość wyświetlanych na ekranie ruchomych obiektów. System ten działa bardzo sprawnie, ale radzimy uruchamiać go w trybie „Wyraźny” - wówczas obraz jest naturalny, nie ma tzw. efektu teatru telewizji, a obiekty na pierwszym planie nie wydają się oderwane do tła.

LE40B650 ma hybrydowy tuner analogowo-cyfrowy (DVB-T i DVB-C), obsługujący sygnał telewizji cyfrowej, kodowany w standardzie MPEG4. Model ten wyposażono także w bogaty zestaw gniazd, wśród których znalazły się cztery HDMI, dwa USB 2.0 oraz port Ethernet, pozwalający podłączyć telewizor do Internetu. Ten ostatni umożliwia korzystanie z funkcji [email protected] i wyświetlanie na ekranie tzw. widgetów - informacji pobieranych ze stron internetowych (np. prognozę pogody czy filmów z YouTube).

Urządzenie sprawnie odtwarza (np. z dysków USB) zdjęcia cyfrowe, pliki audio, filmy DivX i XviD, a także MVK do rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Polskie napisy w .txt wyświetlane są bezbłędnie. Niestety, odbiornik nie ma wbudowanego dekodera audio DTS. Skorzystanie z wyjścia cyfrowego audio, którym zamierzaliśmy wyprowadzić dźwięk do zewnętrznego dekodera, nic nie dało. Plików DTS telewizor nie przesyła.

Dźwięk generowany przez wbudowane w obudowę głośniki, nawet po uruchomieniu funkcji SRS TruSurround HD, jest przeciętnej jakości - brakuje mu dynamiki i mocnej podstawy basowej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: