Samsung ML-1915

Zalety:

  • Dobra jakość druku tekstu
  • Niska cena

Wady:

  • Przeciętny druk szarości i drobnego tekstu

Najnowsza seria drukarek monochromatycznych Samsunga przeznaczona dla domów i małych firm liczy pięć modeli. Dwa najtańsze, ML-1915 i ML-1910 drukują 18 stron na minutę, pozostałe w tym czasie radzą sobie z 24-ema.

Najnowsza seria drukarek monochromatycznych Samsunga przeznaczona dla domów i małych firm liczy pięć modeli. Dwa najtańsze, ML-1915 i ML-1910 drukują 18 stron na minutę, pozostałe w tym czasie radzą sobie z 24-ema.

Unifikacja zaszła bardzo daleko: te same wymiary, zbliżona waga, podobnie zbudowana ścieżka transportu papieru z podajnikiem szufladowym i charakterystyczną szczeliną na grubsze kartki. Wszystkie drukują pierwszą stronę po ośmiu sekundach. Pierwsze cztery są drukarkami GDI, którym stronę przygotowuje procesor komputera, a tylko jeden model, ML-2580N, opanował posługiwanie się językiem PCL w wersjach 5e i 6. Podstawowym interfejsem jest USB, sieć mają dwie drukarki: ML-2580 – przewodowy, a ML-2525 dodatkowo Wi-Fi. Stosownie do zwiększonych zadań, w obu modelach jest szybszy procesor i większa pamięć (64 MB zamiast ośmiu). Podstawową rozdzielczością serii jest 600x600 dpi, zrezygnowano nawet ze szkicowych 300 dpi, nie widząc w tym żadnej korzyści. Poza normalnym jest jeszcze tryb „najlepszy”, realizowany przez 1200x1200 w obu sieciówkach i 1200x600 dpi w słabszej trójce. Co ciekawe, zmiana jakości druku nie ma wpływu na jego tempo.

ML-1915 drukuje niewiele wolniej (15 str./min. ) od zapowiadanych 18. W prostszych wydrukach do jakości tekstu nie można mieć zastrzeżeń. Jedynie na większych powierzchniach pod światło widać smugi po rozprasowanym tonerze. W trudniejszych tematach jest gorzej. Drobny tekst czy subtelne cieniowania nie są silną stroną tej drukarki.

Od strony ekonomii urządzenie jest rzadkim połączeniem niewygórowanych kosztów druku z umiarkowaną ceną. Dziesięć groszy za stronę mieści się w granicach średniej, w połączeniu z czterystoma złotymi za drukarkę z dwoma ścieżkami papieru i szufladą chroniącą kartki przed kurzem jest warte zainteresowania.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier