Samsung NP-N110-KA01PL

Praktyczny netbook długo działający na baterii z wygodną pełnowymiarową klawiaturą. Jest porządnie wykonany i wykorzystuje platformę Atom Intela, dlatego jego zastosowanie ogranicza się do pracy z aplikacjami biurowymi i internetowymi.

Obudowa prezentuje się bardzo ładnie, a do tego jest starannie wykonana i powinna nam długo służyć. W całości wykonana jest z plastyku, górna pokrywa wykończona jest na wysoki połysk, wnętrze jest jednak matowe. Dużym plusem jest pełnowymiarowa klawiatura, która choć krótsza o 1 cm od tej zastosowanej w modelu NP-N120-KA01PL i tak jest dosyć wygodna (24,5x10 cm – dł/szer.).

Rozmieszczenie gniazd i podzespołów w laptopie (patrząc od przodu i idąc przeciwnie do wskazówek zegara):

Lewa strona – zasilanie, LAN, otwory wentylacyjne, 2x USB.

Przód – czytnik kart pamięci

Prawa strona – dwa gniazda audio, USB, VGA, Kensington Lock

Tył – bateria

Matryca

To klasyczna matryca o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1024x600 pikseli. Niemal idealnie odwzorowuje barwy (współczynnik DeltaE wynis tylko 2 pkt – im mnie tym mniejsze odchylenie od wzorca) i choć równomierność podświetlenia ma dosyć dobrą (87 %) widać, że prawy górny róg jest lekko niedoświetlony (68%). Podczas pracy w silnie oświetlonym pomieszczeniu może przeszkadzać odblaskowa powłoka ekranu, w której będzie się odbijać światło.

Podzespoły

To klasyczna konstrukcja oparta na platformie Atom Intela z procesorem N270 o taktowaniu 1,6 GHz. Dysponuje 1 GB pamięci RAM DDR2 800 i twardym dyskiem o pojemności 160 GB (standardowa 2,5 calowa konstrukcja). Do pracy w starszym systemie Windows XP taka konfiguracja się nadaje, jednak w bardziej wymagającym systemie Windows Vista wypada bardzo słabo. Podobnie jak większość netbooków NP-N110-KA01PL wyposażony jest w symboliczną liczbę złącz: 3 x USB, VGA, LAN, WLAN, Bluetooth.

Czas pracy na baterii

Mocną stroną tej konfiguracji jest dosyć długi czas pracy na wbudowanym akumulatorze o pojemności 5200 mAh. Laptop intensywnie wykorzystywany pracuje ponad 5 godzin, a niezbyt obciążony prawie 7 godzin.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: