Samsung NP400B4B

Samsung NP400B4B to biznesowy laptop, który do złudzenia przypomina ThinkPady. Ma nawet podobnie jak one dwa urządzenia wskazujące: touchpad i Accupoint. Sprawdzamy co potrafi i czy jest w stanie konkurować z najlepszymi konstrukcjami w tej kategorii.

Obudowa

Samsung NP400B4B oferuje mocną i praktyczną obudowę, która wykonana jest z dobrej jakości plastyku, aluminium. Wyglądem a szczególnie konstrukcją klawiatury z charakterystycznymi "półksiężycowymi klawiszami" przypomina ThinkPady.

Obudowa jest sztywna i zarazem praktyczna bo wyłożona jest gumowanym materiałem, na którym nie zostają odciski palców, mikrorysy. Mocne metalowe zawiasy jak i sztywna klapa chroniąca ekran potwierdzają że mamy do czynienia z konstrukcją, która będzie na długo służyć.

Zobacz również:

  • Najlepsze drukarki laserowe do domu i małego biura 2023. Przegląd najciekawszych modeli

Samsung NP400B4B waży 2,16 kg, nie oferuje supercienkiej obudowy ale solidną konstrukcję, która ma być gotowa na trudy podróży.

Klawiatura i touchpad

Samsung NP400B4B oferuje wygodną klawiaturę (20x5x10x5 cm - dł./szer.) z dużymi klawiszami ale bez części numerycznej. Touchpad (8,5x4,5 cm - dł./szer.) świetnie komponuje się z obudową, działa precyzyjnie i szybko. Oprócz niego do dyspozycji mamy AccuPoint - czyli miniaturowy "dżojstik" zamontowany na klawiaturze, za pomocą którego sterujemy kursorem.

Ekran

Samsung NP400B4B jak przystało na biznesowy laptop oferuje matowy ekran, który pod względem jakości wyświetlanego obrazu nie odstaje od średniej. Przeciętne kąty widzenia w pionie i dobre w poziomie to cecha wielu matryc TN podobnie jak niezbyt głęboka czerń. Ekran jest za to równomiernie podświetlony i ma wyższą od standardowej rozdzielczość 1600x900 pikseli. To takie pośrednie rozwiązanie pomiędzy często wykorzystywanymi matrycami 1366x768 pikseli a Full HD.

Wydajność

Samsung NP400B4B to klasyczny laptop biznesowy, które wiele osób myli z laptopami do pracy, od których nie wymaga się zbyt dużej wydajności. Laptop biznesowy musi być szybki, abyśmy na nim np. mogli odtworzyć lub stworzyć prezentację, co czasami będzie wiązał się z koniecznością np. obróbki filmów lub zdjęć. Do tego potrzebny jest szybki procesor, twardy dysk i minimum 4 GB pamięci operacyjnej. Samsung NP400B4B spełnia te wszystkie założenia, bo dwurdzeniowy procesor Intela Core i5 2410 o prędkości 2,3 GHz, świetnie nadaje się do obróbki zdjęć, czy pracy z materiałami multimedialnymi. Laptop wyposażony jest też w 4 GB pamięci RAM i szybki (7200 obr./min) twardy dysk o pojemności 500 GB. Korzysta za to niezbyt wydajnego układu graficznego zintegrowanego z procesorem (Intel GMA HD 3000), który do zastosowań biznesowych w zupełności wystarczy.

Samsung  NP400B4B

Samsung NP400B4B

Samsung  NP400B4B

Samsung NP400B4B

Samsung  NP400B4B

Samsung NP400B4B

Samsung  NP400B4B

Samsung NP400B4B

Samsung  NP400B4B

Samsung NP400B4B

Wyposażenie

Samsung NP400B4B to nowoczesny laptop, który oferuje nie tylko dobrą wydajność, ale też bogate wyposażenie. Do dyspozycji mamy dwa najważniejsze interfejsy bezprzewodowe: Bluetooth Wi-Fi. Gniazdo HDMI pozwoli na podłączenie laptopa do telewizora a analogowe VGA przyda się gdy będziemy chcieli podłączyć do laptopa projektor lub monitor. Do dyspozycji mamy też szybki interfejs USB 3.0 (dwa gniazda), który warto wykorzystać do podłączenia szybkiego dysku zewnętrznego. Oczywiście nie mogło zabraknąć czynnika linii papilarnych.

Czas pracy na baterii

Samsung NP400B4B jak każdy laptop biznesowy musi oferować długi czas pracy na baterii. Ma go zapewnić dosyć duży akumulator o pojemności 5900 mAh. W teście MobileMark 2007 Productivity, który symuluje prace użytkownika z takimi aplikacjami jak: Adobe AcrobatReader 7.0, Illustrator CS2, Photoshop CS2, Apple Quicktime 7.1, Intervideo WinDVD 8, Macromedia Flash 8, Microsoft Office 2003 Pro, Microsoft Project 2003, Winzip 10.0 wystarczył na sześć godzin. To bardzo dobry wynik, zważywszy że mamy do czynienia z "pełnokrwistym" laptopem, a nie energooszczędną konstrukcją o niskiej wydajności.

Wnioski

Samsung NP400B4B to laptop w którym łowny nacisk położono na funkcjonalność niż na designerski wygląd. Obudowa jest bardzo mocna i praktyczna. Wydajność laptopa jest w zupełności wystarczająca do pracy z aplikacjami biurowymi czy programami multimedialnymi. Bogate wyposażenie jak i długi czas pracy na baterii to kolejne mocne cechy tego laptopa, który z powodzenie może konkurować z najlepszymi konstrukcjami dla biznesmenów.Jest przy tym niezbyt drogi.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: