Samsung PS50B650

50-calowy telewizor plazmowy, który przekonuje bardzo dobrą jakością obrazu, funkcjonalnością i atrakcyjną ceną.

Testowany przez nas najnowszy, zaawansowany technologicznie, 50-calowy telewizor plazmowy Samsunga jest urządzeniem, które w porównaniu z wcześniejszymi modelami potrzebuje do pracy dwukrotnie mniej energii elektrycznej. PS50B650 w trybie maksymalnej jasności obrazu (pobór mocy w przypadku telewizorów plazmowych zależy od aktualnie wyświetlanego obrazu, inaczej niż w odbiornikach LCD, gdzie podświetlenie ekranu i pobór mocy są zazwyczaj stałe) potrzebował ok. 350 W. W trybie Eco wartość ta spadała do ok. 160 W, zaś przy ustawieniach dopasowanych do oglądania obrazu w silnie nasłonecznionym pomieszczeniu pobór mocy wynosił 250 W.

Odbiornik ma cienką (7,5 cm), atrakcyjną stylistycznie obudowę wykonaną z dobrej jakości materiałów, która została wyposażona w szklaną, obrotową podstawę.

Zmontowany w odbiorniku 50-calowy panel plazmowy Full HD (o rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli) generuje obraz wysokiej jakości z żywymi, naturalnymi kolorami i bardzo dobrą czernią. W porównaniu z najlepszymi modelami LCD z podświetleniem LED czerń ma nieco mniejszą głębię, ale za to jest zdecydowanie lepiej zróżnicowana, dzięki czemu wyświetlany obraz jest szczegółowy nawet w bardzo ciemnych scenach. Ponadto, co stanowi przewagę plazm nad odbiornikami LCD, ekran nie ma ograniczonych kątów widzenia i obraz ma taką samą jakość niezależnie od tego, pod jakim kątem go oglądamy. Nie ma też, występującego w wielu odbiornikach LCD, efektu smużenia. Warto dodać, że nowa plazma Samsunga ma zaawansowane systemy poprawy jakości obrazu, m.in. układ 100 Hz Motion Plus sprawnie zwiększający, w dynamicznych scenach, ostrość wyświetlanych na ekranie ruchomych obiektów.

PS50B650 ma hybrydowy tuner analogowo-cyfrowy (DVB-T i DVB-C) obsługujący sygnał telewizji cyfrowej kodowany w standardzie MPEG4. Model ten wyposażono także w bogaty zestaw gniazd, wśród których znalazły się cztery HDMI, dwa USB 2.0 oraz port Ethernet pozwalający podłączyć telewizor do Internetu. Ten ostatni umożliwia korzystanie z Internet@TV, nowej funkcji odbiornika, która pozwala wyświetlać na ekranie tzw. widgety - informacje ze stron internetowych (np. prognozę pogody czy filmy z YouTube). Niestety - w porównaniu z konkurencyjnymi telewizorami Philipsa, Sony czy Panasonica - oferowany przez odbiornik Samsunga zestaw widgetów jest bardzo ubogi.

Natomiast pod względem obsługi plików multimedialnych PS50B650 zdecydowanie przewyższa konkurencję. Urządzenie sprawnie odtwarza (np. z dysków USB) zdjęcia cyfrowe, pliki audio, filmy DivX i XviD, a także MVK do rozdzielczości 1920 x 1080 pikseli. Polskie napisy w .txt wyświetlane są bezbłędnie. Niestety, nowy odbiornik Samsunga nie ma wbudowanego dekodera audio DTS. Skorzystanie z wyjścia cyfrowego audio, którym zamierzaliśmy wyprowadzić dźwięk do zewnętrznego dekodera, nic nie dało. Plików DTS telewizor nie przesyła.

Dźwięk generowany przez wbudowane w obudowę głośniki, nawet po uruchomieniu funkcji SRS TruSurround HD, jest przeciętnej jakości - brakuje mu dynamiki i mocnej podstawy basowej.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: