Samsung Powerbot VR9000

Samsung Powerbot VR9000 ma największe koła spośród testowanych odkurzaczy, dzięki którym pokonuje nawet wysokie progi.

W skrócie:

Samsung Powerbot VR9000 wygląda świetnie, ale jest za duży.

Zalety:

  • Skanuje pomieszczenia i tworzy mapę mieszkania
  • Długa rolka czyszcząca

Wady:

  • Problem z wymiataniem śmieci przy ścianach
  • Zbyt wysoka obudowa

Zestaw nowoczesnych czujników zbliżeniowych sprawia, że rzadko kiedy dotyka przedmiotów czy ściany, do których podjeżdża i co ważne potrafi skutecznie wykryć niemal każdą przeszkodę. Na pochwałę zasługuje też bardzo duży, bo ok 30 cm mechanizm sprzątający, który składa się z dużej rolki silikonowej z włosiem. Niezwykle mocna turbina sprawia, że robot skutecznie również zasysa brud z podłogi. Sprawdza się w czyszczeniu wykładzin, dywanów i gładkich podłóg. Jeździ systematycznie sprzątając całą powierzchnię pokoi. Tworzy też mapę pomieszczeń skanując sufit.

Samsung Powerbot VR9000

Dobrym pomysłem jest umieszczenie pojemnika na śmieci na górze obudowy i wykonanie go z przezroczystego materiału. Od razu widać kiedy jest pełny, można go też łatwo wyjąć i wyczyścić.

Zobacz również:

Robot wygląda kosmicznie, ale niestety ma parę wad. Czasami niestety się gubi, jest duży i wysoki a przez to niegramotny. Brak dodatkowej bocznej szczotki, nie wpływa korzystanie na sprzątanie wzdłuż ścian. Jego największym problemem jest jednak spora wysokość (powyżej 13 cm). Nie mieści się pod większością szafek i mebli. Nawet gdy wjedzie pod łóżko, to czasami „głupieje”. Szczególnie gdy jest ciemno, bo zamontowana na obudowie kamera po prostu przestaje widzieć punkty charakterystyczne sufitu. Niestety to problem większości robotów z kamerami. Praca w ciemności to dla nich spore wyzwanie.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: