Samsung QE65Q8DNAT

Zalety:

  • Jakość obrazu 4K Ultra High-Definition
  • Q HDR 1500, Q Color, Q Contrast
  • Powłoka antyrefleksyjna Ultra Black Elite
  • Głośniki z subwooferem
  • Funkcje Smart TV
  • Możliwość sterowania smartfonem

Wady:

  • HDR mógłby być nieco lepszy
  • Jakość dźwięku dość przeciętna

Samsung QE65Q8DNAT to QLED o przekątnej ekranu 65". Czy warto go nabyć?

Telewizor Samsung - obraz i dźwięk

Samsung QE65Q8DNAT to telewizor QLED o przekątnej wyświetlacza 65". Pokazuje obraz w rozdzielczości 4K Ultra High-Definition, czyli 3840x2160 pikseli. Jest wręcz naszpikowany technologiami mającymi na celu poprawę jego jakości. Q HDR 1500, Q Color i Q Contrast mają na celu zwiększenie palety dostępnych kolorów, a Q Contrast Plus optymalnie dopasować kontrast, co umożliwi niezwykle wyraźne wyświetlenie każdego detalu. Bezpośrednie tylne podświetlenie matrycy pozwala na precyzyjną kontrolę ilości światła w poszczególnych fragmentach obrazu. Do tego dochodzi Ultra Black Elite - specjalna powłoka antyrefleksyjna, którą pokryte zostały wyświetlacz i sam panel. Znacznie redukuje odbicia światła na ekranie i zwiększa poziomy kontrastu. Warto wspomnieć również o Ambient Mode (Tryb Ambient) - na ekranie wyłączonego telewizora można wyświetlać dekoracyjne obrazy lub własne zdjęcia. Jeśli chodzi o samo oglądanie, na jakość obrazu narzekać nie można - telewizor doskonale sprawdza się zwłaszcza przy dynamicznych ruchu, np. podczas oglądania transmisji sportowych czy grania w gry akcji. Jednak jak na telewizor tej klasy, HDR nie do końca jest satysfakcjonujący. Dźwięk emitowany jest przez głośniki 4.1-kanałowe z wbudowanym subwooferem. Ich moc całkowita to 40W, a wspiera je Dolby Digital Plus, ale mimo to dźwięk wypada bardzo przeciętnie. Jeśli chcesz wykorzystać ten TV jako podstawę kina domowego, zewnętrzne głośniki będą niezbędne.

Samsung QE65Q8DNAT - łączność i komunikacja

Telewizor Samsung działa pod kontrolą systemu Tizen. Jego zaletą jest łatwa konfiguracja oraz szereg użytecznych funkcji Smart TV - zaczynając od wbudowanych aplikacjach, kończąc na odtwarzaczu utworów z urządzeń zewnętrznych. Gdy korzysta się z anteny podłączonej bezpośrednio do TV, na pasku można ułożyć ulubione programy oraz skróty do najczęściej używanych funkcji, dzięki czemu są one zawsze pod ręką. Aplikacja SmartThings umożliwia sparowanie ze smartfonem oraz sterowanie telewizorem za jego pomocą. Oprócz Wi-fi i Bluetooth mamy tu także cztery wejścia HDMI i dwa USB. Samsung QE65Q8DNAT jest dużym modelem, co przekłada się na jego wagę - z podstawą waży 27,1 kg, bez niej - 26,5 kg.

Podsumowując: telewizor Samsung QE65Q8DNAT oferuje bardzo wysoką jakość obrazu, co docenią zwłaszcza osoby preferujące treści dynamiczne. Będzie świetnie nadawać się do średnich i dużych salonów.