Samsung QLED 55Q7F

Samsung QLED 55Q7F to wysokiej klasy Smart TV, który zapewnia wspaniały obraz oraz stanowi centrum rozrywki. Poznaj jego zalety!

Samsung QLED 55Q7F

W skrócie:

Samsung QLED 55Q7F to telewizor, mogący pochwalić się odtwarzaniem 4K.

Zalety:

  • Rozdzielczość 4K
  • Szeroki kąt widzenia

Wady:

  • Brak USB 3.0
  • Brak gniazda słuchawkowego
  • Cienki przewód One Connect
  • Dźwięk średniej jakości

Samsung QLED 55Q7F to telewizor Smart TV, umożliwiający pokazywanie obrazu w rozdzielczości 4K HDR. Pokazywany jest na wyświetlaczu QLED o przekątnej 55". Producent zastosował tu technologię Q Picture , która zarządza podświetleniem telewizora tak, by zapewnić najwyższą jakość obrazu i umożliwić wyświetlanie ponad miliarda kolorów. W regulacji jasności pomaga pokrywająca ekran powłoka Ultra Black, która minimalizuje odbicia światła, dzięki czemu obraz wygląda tak samo zarówno w nocy, jak i w słoneczne południe, a w obu sytuacjach szeroki kąt widzenia umożliwia oglądanie go z różnych pozycji bez najmniejszej utraty jakości.

Samsung QLED 55Q7F działa pod kontrolą systemu operacyjnego Tizen. Po podłączeniu telewizora do internetu - co jest możliwe dzięki zainstalowanemu modułowi Wi-fi - zyskuje się dostęp do licznych treści multimedialnych, aplikacji oraz gier. W minimalistycznej obudowie znalazło się miejsce na trzy porty USB 2.0 oraz cztery złącza HDMI. Dziwi brak tradycyjnego gniazda słuchawkowego. Wraz z telewizorem otrzymujemy skrzynkę One Connect - moduł łączący z telewizorem wszystkie urządzenia. Niestety, wymaga osobnego zasilania, a jego przewód jest dość cienki, więc można go przypadkowo poważnie uszkodzić, a nawet przerwać. Ponadto obudowa moduły wykonana jest z plastiku, który łatwo zarysować. W Samsung QLED 55Q7F nie zachwyca też jakość dźwięku - jest w porządku, ale bez rewelacji.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: