Samsung S1 Mini (120 GB)

Zalety:

  • Dodatkowe oprogramowanie
  • Stylowa obudowa
  • Małe wymiary

Wady:

  • Brak

Mały dysk zewnętrzny korzystający z 1,8 calowego napędu jest udaną alternatywą dla najpojemniejszych pamięci FLASH. Okazuje się równie poręcznym a przy tym oferuje niższy koszt 1 GB.

Dysk komunikuje się z komputerem za pomocą interfejsu USB 2.0 i nie wymaga dodatkowego zasilania. Podobnie jak model S2 Portable wyposażony jest w mechanizm zarządzania energią, który odcina zasilanie i parkuje głowice dysku po 5 min bezczynności.

Obudowa dysku składa się z dwóch części: plastiku imitującego aluminium i dolnej części imitującej skórę . Wygląda bardzo ładnie, jest też starannie wykonana. Jej największą zaletą są małe wymiary (87x62x15,5 mm) dla porównania model S2 Portable z 2,5 calowym dyskiem wyposażony jest w obudowę o wymiarach 111x82x17 mm. Różnica jest więc znaczna, bo i wykorzystywany w S1 Mini dysk jest mniejszy –1,8-calowy.

Do dysku dołączane są dwa kable USB o różnej długości. W sytuacji gdy dysk zabieramy ze sobą możemy skorzystać z mniejszego, który zajmuje mniej miejsca (ok. 10 cm długości). Do dysku dołączone jest oprogramowanie Auto Backup, SecretZone służące do backupu i szyfrowania danych.

Wydajność

W testach S1 wypada identycznie jak pozostałe dyski z interfejsem USB. Pozbawiony jest więc głównej wady modelu Trenscend StoreJet 18 M (120 GB), który też wykorzystuje 1,8 calowy nośnik o pojemności 120 GB, ale okazuje się wyraźnie wolniejszy. Dla porównani prędkość zapisu najmniejszych plików z użyciem Samsunga S1 Mini odbywa się z prędkością 17 MB/s, podczas gdy Trenscend StoreJet 18 M zapisuje je o ponad 10 MB/s wolniej (5,1 MB/s).