Samsung S2 Portable (320 GB)

Nowoczesny i ładny dysk zewnętrzny wykorzystujący dysk o przekątnej 2,5 cala. Jest nieduży a przez to poręczny, producent dodaje do niego też funkcjonalne oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowej i szyfrowania danych.

Samsung S2 Portable to dysk zewnętrzny wykorzystujący 2,5 calowy nośnik. Wyposażono go w program oszczędzania energii, który monitoruje pracę urządzenia i jeśli tylko nie jest używane przez 5 kolejnych minut, automatycznie przełącza napęd w tryb "uśpienia". To istotne udogodnienie dla użytkowników laptopów. Do dysku dołączone są dwie aplikacje: Auto Backup, SecretZone.

Auto Backup pozwala na tworzenie kopii zapasowej plików, z możliwością zaprogramowania archiwizacji o określonym czasie. Aplikacja SecretZone chroni ważne pliki oraz informacje szyfrując je kluczem AES-128 bit lub AES-256 bit. Dane właściciela dysku są dodatkowo zabezpieczone hasłem SafetyKey. S2 Portable, waży nieco ponad 150 g i oferowany jest w różnych pojemnościach (160, 250, 320 lub 500 GB). Jest przy tym nieduży i starannie wykonany.

Niestety jego wydajność jest ograniczona przez używany interfejs USB 2.0, który okazuje się wolniejszy od wykorzystywanego dysku co jest wadą wszystkich dysków zewnętrznych USB wykorzystujących 2,5 i 3,5 calowe dyski. Na szczęście nie odbiega wydajnością od pozostałych zewnętrznych dysków USB. Nie wymaga też podłączenia dodatkowego zasilania, wystarczy zwykły kabel USB/ MiniUSB. Niestety, obudowa pozbawiona jest gumowych nóżek, które tłumią drgania wywołane pracą dysku.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: