Samsung S23C650D

Profesjonalny monitor do pracy, wyposażony w dobrą matrycę PLS, będącą alternatywą dla technologii IPS. W praktyce okazuje się, że obie matryce mają podobne właściwości, bo różnice są dla większości użytkowników niezauważalne. Obie cechują się szerokimi kątami widzenia w pionie i poziomie (178 stopni), dobrym odwzorowaniem barw i jakością obrazu.

Ekran wyposażony jest w matową powłokę, która dobrze spisuje się w mocno oświetlonych pomieszczeniach, bo nie powstają na niej odciski palców czy refleksy świetlne. Menu jest spolszczone i intuicyjne w użyciu, bez problemów odnajdą się w nim nawet początkujący użytkownicy.

Monitor Samsunga ma jeszcze jedna przydatną cechę: jest dobrze przygotowany przez producenta do pracy. Po wyjęciu z pudełka i przywróceniu ustawień fabrycznych wystarczy zmniejszenie jasności do 140 cd/m2 (domyślnie wynosi 249 cd/m2) i można nim komfortowo pracować. Potwierdza to niski współczynnik deltaE (6,9 pkt) i prawie idealne temperatura barwowa (6849 K).

Zobacz również:

  • Zobacz, jak mało zapłacisz za monitor 4K. Monitory 4K w dobrej cenie
  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Dużą zaletą tego monitora jest też uniwersalna podstawka, która pozwala łatwo zmienić ustawienie ekranu względem podłoża, obracać go czy odchylać w pionie. Co ważne, producent zaprojektował z tyłu obudowy praktyczny uchwyt do przenoszenia monitora. Gniazdo montażowe VESA umożliwia również powieszenie go na ścianie.

Podobnie jak większość testowanych monitorów, S23C650D wyposażony jest w trzy gniazda do przesyłania obrazu wideo: VGA, DVI, i DisplayPort. Brak gniazda HDMI odczują użytkownicy laptopów, jednak i na to jest rada, bo za kilkanaście złoty można kupić odpowiednią przejściówkę. Zadowoleni powinni być natomiast z wbudowanego w monitor koncentrator USB, który pozwala na replikację tego typu gniazd. Szkoda tylko, że monitor ma interfejs USB 2.0, a nie nowszy i wydajniejszy USB 3.0.

Samsung S23C650D świetnie wypada pod względem stosunku ceny do możliwości – warto go wziąć pod uwagę, szukając dobrego i niezbyt drogiego monitora do pracy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: