Samsung SCX-3400

Samsung SCX-3400 jest prostym urządzeniem trzyfunkcyjnym z drukarką 1200 dpi i skanerem o rozdzielczości 600 dpi. Jest przystosowany do obsługi od frontowej strony. Jedynym interfejsem w kombajnie jest USB.

Budowa

Samsung SCX-3400 wyróżnia się nowatorskim kształtem obudowy przypominającym prostopadłościan, bez charakterystycznego dla kombajnów dużego pulpitu. Zamiast niego mamy niewielką odchylaną powierzchnię z kilkoma przyciskami i panelem LCD. Całość jest przystosowana do umieszczenia urządzenia na półce w szafie, nawet między książkami. Całą obsługa urządzenia może się odbywać od strony frontowej, nawet w wypadku zacięcia papieru wszystkie elementy wyjmuje się właśnie w tym kierunku. Skaner jest umieszczony konwencjonalnie, ponad odbiornikiem wydrukowanych stron. Jedynym interfejsem w kombajnie jest USB.

Możliwości

Samsung SCX-3400

sterownik drukarki

Samsung SCX-3400

sterownik skanera

Nominalnie mechanizm druku ma wydajność 20 stron na minutę, pierwsza kartka jest gotowa po 8,5 sekundach. W urządzeniu nie ma procesora rastrującego, wydruk jest przygotowany w komputerze. Kolorowy skaner dysponuje rozdzielczością 600 dpi, wykorzystuje technologię CIS, czyli ma niewielką głębię ostrości. Producent dostarcza sterowników TWAIN i WIA, pierwszy z nich ma wiele pożytecznych funkcji. Niestety na instalacyjnym krążku nie ma programu do OCR-u.

Zobacz również:

  • Pojedynek drukarek: Epson EcoTank L3251 vs Canon Pixma G3470
  • Zwariowałem?! Wycinam nową obudowę. Laserem. W swoim salonie  

Wyniki testu

Samsung SCX-3400

szybkość druku

Samsung SCX-3400

jakość druku

Samsung SCX-3400

szybkość skanowania

Samsung SCX-3400

jakość skanowania

Niska cena urządzenia dobrze koreluje z wydajnością. Samsung SCX-3400 należał do najwolniejszych. Zwykła strona z grafiką drukuje się cztery sekundy, bardziej skomplikowana dwukrotnie dłużej. Prosty druk był bardzo dobrej jakości, czcionki przekonywujące i wyraźne, duże powierzchnie równomiernie pokryte. Trudniejsze testy wypadły gorzej. Skaner był szybki do 300 dpi, powiększenie rozdzielczości bardzo przedłużało proces. Do jakości skanowania nie mamy większych zastrzeżeń. Urządzenie nie jest tanie w eksploatacji. Toner na standardową stronę kosztuje 16 groszy.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: