Samsung SPF-105P

Ramka z dużym, 10,2 calowym ekranem, który oferuje rozdzielczość 1024x600 pikseli. Wyposażona jest w 1GB pamięci, gniazdo USB do komunikacji z komputerem oraz dwa czytniki kart pamięci. Źródło zdjęć mogą stanowić dodatkowe urządzenia USB, jak np. pamięci USB, dyski zewnętrzne, które podłączamy bezpośrednio do gniazda USB wbudowanego w ramkę.

Ramka wyposażona jest w duży, 10,2 calowy ekran, który oferuje natywną rozdzielczość 1024x600 pikseli. Wyposażona jest w 1 GB pamięci wbudowanej, Host USB pozwalający podłączyć jedno urządzenie, gniazdo USB do komunikacji z komputerem oraz dwa czytniki kart pamięci. Mniejszy obsługujący karty SD / MS umieszczono z prawej strony, większy przeznaczony jest do karty typu CompactFlash.

Ciekawie zaprojektowano mocowanie stojaka, który zakończony jest okrągłą głowicą. Mocujemy go na poprzez wciśnięcie głowicy do specjalnego gniazda umieszczonego z tyłu ramki. Całość montuje się bardzo szybko bez użycia narzędzi czy też konieczności przykręcania śrubek. Ramka może pracować zarówno w pionie jak i w poziomie. Wyposażona jest w czujnik reagujący na ustawienia ramki. Z tyłu nie zaprojektowano w niej otworów do wieszania na ścianie, nie odtwarza również filmów.

Ma akumulator, który pozwala na autonomiczną pracę urządzenia. Dzięki temu możemy prezentować na niej zdjęcia, bez konieczności rozglądania się za kontaktem. Na wyposażeniu nie ma pilota, poszczególne opcje w interfejsie urządzenia wybieramy za pomocą dotykowych przycisków. Są one dosyć małe, ale obsługa ramki za ich pomocą nie jest zbyt skomplikowana. Interfejs Samsung SPF-105P nie jest w pełni spolszczony, gdyż w trybie wyświetlania kalendarza nazwy dni i miesięcy wyświetlane są po angielsku.

Duża przekątna oraz dobra rozdzielczość sprawiają, że zdjęcia są szczegółowe i bardzo ładnie się prezentują (8,6 /10 pkt). Wbudowana matryca o przekątnej 10,2 cali oferuje dobrą jasność (249 cd/m2 – jeden z najwyższych wyników) oraz kontrast (352:1). Odwzorowanie kolorów mieści się w średniej (współczynnik DeltaE -i 14 pkt, im mniejszy tym mniejsze odchylenie od próbki wzorcowej). Temperatura barwowa jest dosyć zimna (brakuje czerwieni – 83 %, dominuje niebieski – 111 %) i wynosi 7559 K.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: