Samsung SSD 850 EVO

Samsung SSD 850 EVO wyposażony jest w pamięci 3D V-NAND wykonane w technologii TLC, które wyróżniają się długą żywotnością i dobrą korelacją szybkości pracy do ceny.

Dzięki nim dysk objęty jest ponadstandardową 5 - letnią gwarancją. Samsung 850 EVO ma też mocną i starannie wykonaną obudowę, która dobrze chroni elektronikę przed uszkodzeniami mechanicznymi. Według producenta dysk potrafi odczytywać dane z szybkością 540 MB/s, wydajność zapisywania jest jednak dużo niższa (300 MB/s).

Zmierzona za pomocą programu CrystalDiskMark szybkość zapisywania i odczytywania wynosiła ponad 500 MB/s. W testach praktycznych szybkość zapisywania była jednak niższa, ale i tak utrzymywała się na deklarowanym przez producenta poziomie (331 MB/s podczas zapisywania 30 GB pliku ISO).

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Samsung SSD 850 EVO dobrze radzi sobie również podczas pracy z małymi i średniej wielkości plikami. To z pewnością jeden z najszybszych dysków SSD z pamięciami TLC. Szkoda tylko, że jest wolniejszy i droższy od niektórych dysków SSD wyposażonych w pamięci MLC.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: