Samsung SpinPoint F1 HD322HJ

Tani i bardzo szybki dysk dla użytkowników niepotrzebujących olbrzymich pojemności.

Dyski Samsunga z serii SpinPoint F1 nie są nowością w naszych testach: w kwietniowym rankingu twardzieli wzięły udział modele o pojemnościach 750 i 1000 GB, uzyskując doskonałe wyniki wydajności. Wersja 320 GB dopisuje się do tych osiągnięć.

Pojemność oferowana przez HD322HJ stała się już minimum w stacjonarnych pecetach. 320 GB to bowiem ilość miejsca dostępna na jednym talerzu nowoczesnych napędów, zaś wszystkie pozostałe wielkości dysków są jej pochodnymi. I dopóki nie zaczniesz składować filmów HD, taka przestrzeń wystarczy ci na długo, a kosztuje raptem sto kilkadziesiąt zł.

Jak już wspomnieliśmy, więksi krewniacy z rodziny SpinPoint F1 świetnie wypadli w naszych testach. Nie dziwi więc, że dysk różniący się tylko pojemnością uzyskał równie dobre wyniki, ustanawiając nawet 4 rekordy wśród napędów 7200 obr./min (czyli z wyłączeniem WD VelociRaptora, który szybkością miażdży rywali o niższych obrotach), w tym najwyższy transfer przez interfejs czy najlepszą punktację PCMark Vantage. Ogólnie pod względem wydajności HD322HJ znalazł się między bliźniaczymi modelami 1 TB i 750 GB, we trójkę ustępując jedynie kilerowi spod znaku WD.

Jeśli natomiast pod uwagę weźmiemy koszt archiwizacji 1 GB, bardziej opłacalnym zakupem są większe dyski Samsunga.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: