Samsung SpinPoint F1 HD642JJ

Zalety:

  • Niski koszt 1 GB, Niezła wydajność

Wady:

  • Wolniejszy od modeli z 32 MB bufora

Dyski koreańskiego producenta dosłownie zalewają nasz rynek. I nie ma w tym nic dziwnego, bo napędy Samsunga są tanie i szybkie. Lecz model 640 GB nie całkiem odpowiada owemu wzorcowi.

Dyski koreańskiego producenta dosłownie zalewają nasz rynek. I nie ma w tym nic dziwnego, bo napędy Samsunga są tanie i szybkie. Lecz model 640 GB nie całkiem odpowiada owemu wzorcowi.Trudno oczekiwać, by kolejny, szósty już reprezentant serii SpinPoint F1 w naszym rankingu, wniósł do zestawienia coś nowego. Tym bardziej, że HD642JJ musi konkurować nie tylko z urządzeniami innych producentów, lecz również z kuzynami o większej pojemności i dwukrotnie większej pamięci podręcznej. Nie zdziwiliśmy się więc, gdy wyniki testów wydajności pokazały, iż napęd ten plasuje się pośrodku stawki, przegrywając rywalizację m.in. z Samsungami wyposażonymi w 32 MB bufora. Okazał się za to szybszy od SpinPointów F1 z 16 MB pamięci - z wyjątkiem jednego modelu o pojemności 320 GB, który swą dużo wyższą lokatę zawdzięcza znacznie krótszym czasom kopiowania danych między partycjami. W sumie jednak wśród dysków o pojemności 500 do 750 GB stanowi najlepszą jak dotąd propozycję.

Istotną zaletą HD642JJ jest jego niska cena, dzięki której może pochwalić się jednym z najniższych kosztów archiwizacji 1 GB.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier