Samsung SpinPoint F3 HD103SJ

Zalety:

  • Nowoczesna konstrukcja
  • Niska cena
  • Dobra wydajność

Wady:

  • Brak szczegółowej specyfikacji
  • Gorsza wydajność w multimediach

Poza niską ceną HD103SJ ma wiele innych zalet. Pięćset gigabajtów na talerz to na razie maksymalne zagęszczenie zapisu, które oferuje współczesna technologia. HD103SJ ma dwa takie talerze, wykorzystywane po obu stronach, kręcące się w tempie 7200 obr./min. Nie oszczędzono na pamięci podręcznej. 32 MB to standardowy rozmiar RAM-u dla terabajtowej pojemności.

Zwycięzca testu w kategorii ekonomicznej, jakim został HD103SJ, nie może być drogi. Ale cena Samsunga nie jest przesadnie niska. Podobny, a nawet niższy koszt zapamiętania gigabajta danych mają także napędy innych producentów. Poza ceną HD103SJ ma wiele innych zalet. Trójka w nazwie przy literce F oznacza, że SpinPoint F3 jest napędem trzeciej, najnowszej generacji. Pięćset gigabajtów na talerz to na razie maksymalne zagęszczenie zapisu, które oferuje współczesna technologia. I zanosi się na przerwę w tym wyścigu. HD103SJ ma dwa takie talerze, wykorzystywane po obu stronach, kręcące się w tempie 7200 obr./min. Nie oszczędzono na pamięci podręcznej. 32 MB to standardowy rozmiar RAM-u dla terabajtowej pojemności.

Wydajność SpinPointa jest powyżej średniej nawet licząc dla szybszej, nieekologicznej grupy napędów. Ta przewaga uwidacznia się bardziej w szybkościach odczytu i zapisu niż czasie dostępu. Także nieco powyżej średniej wypady testy aplikacyjne. Specjalnością HD103SJ została obsługa pliku wymiany. Na niekorzyść odstają tylko wyniki związane z multimediami (Media Player, Movie Maker, Media Center). Bardzo sprawnie przebiega kopiowanie zarówno w obrębie tego samego napędu jak i na inne nośniki. Dysk pracuje cicho (28 dB przy przeszukiwaniu i 25 dB w stanie bezczynności) i nie wydziela wiele ciepła. Posiada gniazdko SATA II, obsługuje kolejkowanie poleceń. Gwarancja twa trzy lata.