Samsung Story Station (1000 GB)

Zalety:

  • Ciekawy wygląd
  • Mocna aluminiowa obudowa

Wady:

  • Brak szybszego interfejsu

Ciekawie zaprojektowany zewnętrzny twardy dysk z charakterystycznym pokrętłem, które służy do włączania urządzenia oraz regulacji siły podświetlenia diody sygnalizującej pracę dysku.

Nietypowe pokrętło osadzone na przednim panelu nadaje mu charakterystyczny wygląd i służy do uruchamiania dysku oraz regulowania siły podświetlenia diody sygnalizującej pracę urządzenia. Dysk ładnie prezentuje się na biurku, ma również ciekawie umiejscowioną diodę, która skierowana jest na blat, przez co, gdy dysk pracuje oświetlony jest blat pod obudową. Całość tworzy minimalistyczny, niemal futurystyczny projekt utrzymany w szarej tonacji z elementami czerwieni. Obudowa wykonana jest z aluminium, co dodatkowo poprawia oddawanie ciepła z dysku na zewnątrz. Wyposażona jest w funkcję oszczędzania energii i po pięciu minutach bezczynności przechodzi w tryb uśpienia.

Wadą tego nośnika jest brak szybszego interfejsu eSATA, bo wydajność zastosowanego dysku jest mocno ograniczona przez wolniejszy interfejs USB. Posiada on jednak swoje niezaprzeczalne zalety, takie jak praca bez potrzeby instalowania sterowników. Dysk wymaga jednak podłączenia dodatkowego zasilacza, który jest w zestawie. Dużym plusem jest dołączane oprogramowanie do tworzenia kopii zapasowych Samsung Auto Backup, oraz oprogramowanie szyfrujące SecretZone. Obie aplikacje są przyjazne dla użytkownika i łatwe w obsłudze. Warto skorzystać szczególnie z SecretZone, aby zabezpieczyć nasze prywatne materiały (wydzielamy specjalną strefę na dysku chronioną hasłem).