Samsung SyncMaster 2494HM

Zalety:

  • Bogate wyposażenie
  • Dobra jakość obrazu
  • Atrakcyjna cena

Wady:

  • Niewygodne sterowanie OSD

Najnowszy monitor Samsunga to doskonały przykład produktu o idealnych proporcjach jeśli chodzi o jakość obrazu, wyposażenie i cenę. Dysponuje matrycą o przekątnej 24 cali, która zapewnia rzeczywistą rozdzielczość 1920x1200 pikseli.

Najnowszy monitor Samsunga to doskonały przykład produktu o idealnych proporcjach jeśli chodzi o jakość obrazu, wyposażenie i cenę. Dysponuje matrycą o przekątnej 24 cali, która zapewnia rzeczywistą rozdzielczość 1920x1200 pikseli. Ma niedrogi panel TN, który w stosunku do droższych paneli PVA czy IPS charakteryzuje się gorszym odwzorowaniem barw i węższymi kątami patrzenia lecz w zamian jest od nich szybsza (niższy czas reakcji) jednak dzięki podświetleniu matrycy WCG-CCFL(4 specjalne świetlówki) gwarantuje wyświetlanie przez ekran szerokiego spektrum barw pokrywając 97% skali NTSC. To sprawia, że matryca TN pomimo swoich znanych od dawna wad wyświetla kolory o wiele lepiej niż dotychczas. Stylistycznie koreański monitor prezentuje się znakomicie. Jest wykonany z wysokiej klasy tworzyw, sprawiających że monitor wygląda jak produkt luksusowy. Urządzenie jest przy tym dobrze wyposażone.

Wzorowo ustawiony

Zaskoczyła nas wzorowa kalibracja fabryczna monitora Samsunga. Zbieżność barw była bardzo dobra w pełnej gamie szarości od bieli do czerni. Także temperatura barwowa trzymała cały czas pożądany poziom ok 6500 kelwinów. Nie podoba nam się za to niewygodny sposób obsługi menu ekranowego.Świetne jest za to wyposażenie monitora. Oprócz gniazda VGA ma także złącza cyfrowe DVI i HDMI (z HDCP), które pozwalają do monitora w wygodny sposób podłączyć komputer lub zewnętrzny odtwarzacz filmów czy nowoczesną konsolę gier. Znajdziemy też wbudowane głośniki oraz wyjście słuchawkowe, więc gdy standardowy zestaw audio wam nie wystarczy szybko możecie podłączyć własne słuchawki. Podawany przez producenta współczynnik kontrastu na poziomie 50000:1 to chwyt marketingowy, lecz trzeba przyznać, że zmierzona przez nas wartość 750:1 (bez trybu dynamicznego) to wynik całkowicie zadowalający. Ekran ma ponadto szerokie kąty patrzenia i jest na tyle szybki (czas reakcji 5 ms), że dobrze sprawdzi się wyświetlając dynamiczne obrazy w grach. Na wyróżnienie zasługuje równomierność podświetlania ekranu wynosząca prawie 94 procent.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier