Samsung UE49NU7102

Zalety:

  • jakość obrazu 4K
  • technologie poprawiające obraz
  • łączność Wi-fi
  • funkcje Smart TV

Wady:

  • kiepski zasięg Wi-fi
  • dźwięk mógłby być lepszy

Samsung UE49NU7102 to telewizor oferujący jakość obrazu 4K. Jakie ma jeszcze inne zalety?

Samsung UE49NU7102 - obraz i dźwięk

Samsung UE49NU7102 to telewizor 4K o nietypowej wielkości - wynosi ona 49". Obraz pokazywany jest w rozdzielczości 3840x2160 pikseli, a dzięki licznym technologiom poprawy obrazu, powinien cechować się wysokim kontrastem i realistycznym nasyceniem barw. Technologie te to PurColor, HDR, Contrast Enhancer oraz Auto Motion Plus. Zaletą jest także wysoka częstotliwość odświeżania - 1300 Hz. Wszystko to razem wzięte ma dawać kinową jakość obrazu. A jak jest z dźwiękiem? Telewizor Samsung ma dwa wbudowane głośniki o mocy 10W każdy, jednak sam producent zaleca dokupienie soundbaru (polecany model to HW-K450) - i faktycznie, dźwięk jest dobry, ale na kolana nie rzuca.

Samsung UE49NU7102 - komunikacja i funkcje

Samsung UE49NU7102 wyposażono w rozwiązanie Clean Cable Solution - telewizor zbiera wszystkie kable w jednym stojaku, dzięki czemu uwalnia salon od niepotrzebnego bałaganu. Wbudowany moduł Wi-Fi Direct pozwala na nawiązanie łączności z siecią, nie jest on jednak zbyt mocny - jeśli router stoi 3-4 metry od telewizora, sygnał może być słaby, a czasami zanikać. Podłączony do sieci oferuje Smart Hub - centrum rozrywki Samsunga, które daje szybki dostęp do filmów, gier i aplikacji

internetowych, mamy także bezpośredni dostęp do serwisów Facebook, YouTube, Netflix, TVN Player, vod.tvp.pl, Spotify, HBO Go i vod.onet.pl. W obudowie znalazły się trzy wejścia HDMI oraz dwa porty USB. Jest także gniazdo Ethernetu, można więc podłączyć internet kablowo.

Podsumowując: biorąc pod uwagę, że Samsung UE49NU7102 oferuje obraz 4K w cenie poniżej 2 tys. zł, już jest nieźle. A do tego dochodzą jeszcze funkcje Smart TV, co znacznie podnosi komfort użytkowania telewizora. Doskonale nadaje się dla każdego, kto chce mieć to, co najlepsze - i nie przepłacać.