Samsung UE65MU6102

Samsung UE65MU6102 to jakość 4K na 65-calowym wyświetlaczu. Czy warto zainwestować w ten model?

Zalety:

  • Jakość obrazu 4K
  • Wsparcie dla HDR
  • Duży wyświetlacz
  • Funkcje Smart TV
  • Możliwość sterowania telefonem

Wady:

  • Widać smugi
  • Nie odtwarza 4K z urządzeń zewnętrznych

Telewizor Samsung - obraz i dźwięk

Samsung UE65MU6102 pokazuje obraz w rozdzielczości 3840x2160 pikseli, czyli 4K. Za jego generowanie odpowiada czterordzeniowy procesor UHD Up-Scaling. Obraz wyświetlany jest na ekranie o imponującej przekątnej 65", a wspierają go takie technologie, jak PurColor oraz HDR - ich zadaniem jest zwiększenie dostępnej palety barw i umożliwienie lepszego nasycenia. Ponadto stosowana jest technologia UHD Dimming - dzieli ekran na bloki w celu optymalizacji koloru, ostrości, poziomów czerni i bieli, aby finalnie optymalny kontrast. Niestety, mimo tego zdarza się, że przy szybkim obrazie - filmy akcji, dynamiczne gry wideo czy wydarzenia sportowe - od czasu do czasu widzimy ciągnące się za poruszającymi obiektami smugi. Za dźwięk Samsung UE65MU6102 odpowiadają dwa głośniki 2-kanałowe (Down Firing w/Bass Reflex) o łącznej mocy 20W, wspierane przez kodek DTS. Jakość wypada ogólnie przeciętnie - rewelacji nie ma, ale nie będą potrzebne głośniki zewnętrzne. Warto zauważyć brak wejścia minijack 3,5 mm, które pozwalałoby na bezpośrednie podpięcie słuchawek. Pozostaje używanie Bluetooth.

Samsung UE65MU6102 - komunikacja i funkcje

Telewizor Samsung to SmartTV, wyposażony w Smart Hub - panel daje dostęp do wszystkich funkcji i zasobów telewizora, takich jak aplikacje, kanały TV czy lista podłączonych urządzeń zewnętrznych. Jeśli zainstalujesz na smartfonie aplikację Smart View, możesz w łatwy sposób wyświetlać na telewizorze zdjęcia, a dodatkowo umożliwi sterowanie nim za pomocą telefonu. Za łączność bezprzewodową odpowiada wbudowany moduł Wi-fi. Oprócz niego znajdziemy w obudowie trzy wejścia HDMI oraz dwa USB. Dzięki nim można podłączyć urządzenia zewnętrzne i cieszy się na przykład graniem na konsoli czy oglądaniem filmów z laptopa. Co jednak dziwne, to... brak obsługi plików 4 z urządzeń zewnętrznych.

Zobacz również:

  • Najlepsze dyski przenośne 2023

Podsumowując: telewizor Samsung UE65MU6102 to solidny model, nie pozbawiony jednak drobnych wad. Jeśli jednak nie będą one przeszkadzać - warto poważnie rozważyć jego zakup.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: