Samsung UE65NU7172

Zalety:

  • jakość obrazu 4K
  • łączność Wi-fi
  • funkcje SmartTV
  • dobra jakość dźwieku

Wady:

  • brak bluetooth
  • nie odtwarza formatu .avi
  • brak pilota smart

Samsung UE65NU7172 to SmartTV z dużym wyświetlaczem. Jakie funkcje oferuje?

Samsung UE65NU7172 - obraz i dźwięk

Samsung UE65NU7172 to telewizor z wyświetlaczem LCD typu VA. Ma on przekątną 55" i oferuje obraz w jakości 4K, czyli z rozdzielczością 3840x2160 pikseli. Zastosowane technologii PurColor i wsparcia dla treści HDR pozwala na dokładną ekspresję kolorów oraz uzyskanie wysokiego kontrastu, przekładającego na realizm obrazu. Za ostrość i płynność ruchu odpowiada układ Auto Motion Plus. Funkcja UHD Dimming dzieli ekran na małe bloki, które są przetwarzane indywidualnie, dzięki czemu można zobaczyć bardziej precyzyjne detale. Wbudowane, dwukanałowe głośniki o łącznej mocy 20W emitują przyzwoity dźwięk - wspierany przez Dolby Digital Plus - dzięki czemu nie ma potrzeby dokupowania soundbara czy głośników. Podsumowując - wszystko jest takie, jak trzeba.

Samsung UE65NU7172 - komunikacja i funkcje

Samsung UE65NU7172 posiada moduł Wi-fi, jednak nie dysponuje Bluetoothem. W obudowie znalazły się dwa porty USB, trzy wejścia HDMI, HDMI Quick Switch oraz wbudowany WLAN. Funkcje SmartTV, oferowane przez system operacyjny Tizen, to przede wszystkim Smart Hub - pozwalający uzyskać łatwy dostęp do różnych dostawców treści, Content Sync & Share - umożliwia wykorzystanie możliwości Samsung Cloud, można podłączyć urządzenia typu Samsung Smart i np. zsynchronizować oraz udostępniać zdjęcia oraz Steam Link - dzięki niemu możesz cieszyć się grami PC na ekranie telewizora. Warto dodać, ze telewizor ma wsparcie dla maker 360 oraz filmów nagrywanych w tym standardzie. System Tizen działa bardzo płynnie i nie można mieć do niego zastrzeżeń, aczkolwiek szkoda, że załączony pilot również nie jest Smart.

Podsumowując: Samsung UE65NU7172 to telewizor wart nabycia. Choć ma kilka nieprzemyślanych rozwiązań (jak brak BT), to jednak zalety zdecydowanie przeważają.