Samsung X360-AA01PL

Zalety:

  • Lekki i poręczny
  • Bardzo długi czas pracy na baterii
  • Solidna i stylkowa obudowa
  • Cicha praca
  • Wyjście HDMI

Wady:

  • Brak napędu optycznego
  • Przeciętna wydajność

Już pierwszy kontakt z X360 pozytywnie nastraja do tego urządzenia: laptop urzeka stylem, lekkością (raptem 1,38 kg) i poręcznością (średnia grubość to 2,4 cm), a przy tym od razu wyczuwalna jest porządna konstrukcja obudowy wykonanej ze stopów magnezu i miejscami wykończonej w aluminium.

Już pierwszy kontakt z X360 pozytywnie nastraja do tego urządzenia: laptop urzeka stylem, lekkością (raptem 1,38 kg) i poręcznością (średnia grubość to 2,4 cm), a przy tym od razu wyczuwalna jest porządna konstrukcja obudowy wykonanej ze stopów magnezu i miejscami wykończonej w aluminium. Samsung mimo niewielkich rozmiarów sprawia wrażenie trwałej i wytrzymałej maszyny, której niestraszne będą trudy codziennego użytkowania.Naśladując najlepsze wzorce, a więc rozwiązania Sony i Apple, w klawiaturze zastosowano tzw. separowane klawisze, które nie stykają się ze sobą, dając użytkownikowi większą pewność pisania. Jak w każdym notebooku Samsunga, klawiaturę oczywiście powleczono antybakteryjną warstwą Silver Nano.

Uzyskanie niewielkich rozmiarów X360 nie odbyło się bez kompromisów: podobnie jak MacBook Air czy netbooki, także laptop Samsunga nie ma napędu optycznego, mózgiem komputera jest energooszczędny, a więc mniej wydajny procesor Core 2 Duo SU9300 1,2 GHz (taki sam, jak w ultraprzenośnym Sony VAIO TT), a dysk ma 120 GB – minimum w dzisiejszych czasach. Na szczęście dla użytkowników nie ma mowy o eksperymentach w unowocześnianiu na siłę: oprócz bezprzewodowych łączy Bluetooth i Wi-Fi a/g/n jest gigabitowy LAN, 3 porty USB, gniazdo ExpressCard/34, a nawet wyjście HDMI (VGA również).

Wiadomo, że w takim notebooku, jak X360, szybkość działania nie jest najważniejsza, choć niewątpliwie pomaga w życiu. Ultraprzenośny Samsung nie grzeszy dużą wydajnością (podobną oferuje wspomniany VAIO), lecz za to jego bateria pozwala na pracę średnio przez 6 godzin. To bardzo długo, choć aż o 3 godziny mniej niż w Sony serii TT. Tyle że japońska maszynka kosztuje dwa razy więcej – dla zwykłych śmiertelników to argument nie do odparcia. X360 jest po prostu doskonałym wyborem dla większości konsumentów.


Razer Naga Trinity

Najwszechstronniejsza mysz do gier MOBA/MMO z 3 wymiennymi panelami bocznymi