Samsung YP-S3J (2 GB)

Samsung YP-S3J wyróżnia się podświetlanymi na niebiesko dotykowymi przyciskami oraz ładnie zaprojektowanym menu z charakterystyczną czcionką. Dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych. Posiada nieduży wyświetlacz (przekątne 1,8 cala). Sam odtwarzacz jest dosyć cienki, niemalże filigranowy, wielkością zbliżony jest do najnowszego iPoda nano, jest tylko od niego nico szerszy i grubszy (Samsung YP-S3J - 95x44x9,8 mm, iPod nano - 90,7x38.7x6,2 mm).

Samsung YP-S3J wyróżnia się podświetlanymi na niebiesko dotykowymi przyciskami oraz ładnie zaprojektowanym menu z charakterystyczną czcionką. Dostępny jest w kilku wariantach kolorystycznych. Posiada nieduży wyświetlacz (przekątne 1,8 cala). Sam odtwarzacz jest dosyć cienki, niemalże filigranowy, wielkością zbliżony jest do najnowszego iPoda nano, jest tylko od niego nico szerszy i grubszy (Samsung YP-S3J - 95x44x9,8 mm, iPod nano - 90,7x38.7x6,2 mm). Informacje wyświetlane w menu odtwarzacza są czytelne, ale menu nie jest do końca spolszczone – brak polskich nazw głównych funkcji. Polskie znaki wyświetlane są poprawnie.

Odtwarzacz wyposażony jest we własny interfejs sprzętowy i specjalny kabel, który musisz zabrać ze sobą gdybyś chciał podłączyć odtwarzacz do innego komputera. Po podłączeniu do komputera w systemie odtwarzacz rozpoznawany jest jako przenośne urządzenie audio z możliwością bezpośredniego kopiowania plików. Niestety w roli dysku przenośnego odtwarzacz nie spisuje się dobrze bo prędkość zapisu plików nie przekracza nawet 2,5 MB/s. Dodatkowo podczas zapisu pliki, które nie są obsługiwane przez odtwarzacz, będziesz musiał dodatkowo akceptować, co dodatkowo wydłuża cały proces.

YP-S3J pozwala na ponad 20 godzinną pracę na baterii, co jest dobrym wynikiem. Możliwość oglądania filmów (wymagają konwersji) oraz zdjęć na ekraniku o rozdzielczości 176x220 pikseli mija się z celem, aczkolwiek taka możliwość istnieje.

Słuchanie muzyki z Samsunga YP-S3J to czysta przyjemność. Dźwięk jest czysty, bez szumów czy trzasków elektroniki Również jakość brzmienia stoi na odpowiednio wysokim poziomie (8 pkt. na 10 możliwych do zdobycia) i wg nas jest lepsza niż np. w odtwarzaczu iPod nano. Odtwarzacz pozwala na wybór piosenek z uwzględnieniem informacji odczytywanych z tagów z podziałem na albumy, artystów i gatunki. Masz również możliwość nawigowania po katalogach, a dodatkowy przycisk umożliwia Ci szybki dostęp do podstawowych ustawień, jak tryb odtwarzania, dostosowania jakości brzmienia, dodawania utworu do listy ulubionych, itp.