Samsung i5700 Spica

Samsung i5700 Spica to smartfon stary, ale nadal cieszący się dużą popularnością. Jest tak ze względu na jego stosunkowo dobrą jakość wykonania oraz bardzo atrakcyjną ceną. U operatorów nawet w najtańszych abonamentach można go dostać za złotówkę, a na serwisach aukcyjnych nie zapłacimy za niego więcej niż 400 zł. Sprawdźmy, czy niska cena nie oznacza równie niskiej jakości.

Obudowa

Samsung i5700 Spica to smartfon mały, ale całkiem masywny. Do jego wad należy kiepska tylna klapka, która została wykonana z plastiku, przez co łatwiej wypadnie nam z ręki i jest bardziej podatna na zarysowania niż konstrukcje posiadające obudowę pokrytą gumą. O wiele lepiej smartfon prezentuje się z przodu. Tutaj producent zastosował tworzywo Gorilla Glass, które uchroni nasz smartfon przed zarysowaniami. Ucieszyło nas również zastosowanie fizycznych klawiszy, które są wygodniejsze niż ich dotykowe odpowiedniki.

Kilknij tutaj, by zapoznać się z pełną specyfikacją.

Zobacz również:

  • Zniżki do 2000 złotych - oto Tanie Kupowanie

Ekran

Samsung i5700 Spica charakteryzuje się wyświetlaczem o przekątnej 3,2" i rozdzielczości 320x480. Mamy tu do czynienia z panelem pojemnościowym, dzięki czemu jego obsługa jest wygodna. Wyświetlacz ten ma niestety kilka wad, a przede wszystkim jest po prostu za mały. Jednak zapewne znajdą się tu także zwolennicy małych ekranów i oni będą z tego rozmiaru telefonu zadowoleni.

Ekran użyty do produkcji Samsung i5700 Spica potrafi wyświetlić tylko 256 tysięcy barw, co jest bardzo słabym wynikiem, zwłaszcza w porównaniu z wydajniejszymi konstrukcjami. Większość takich smartfonów może pochwalić się możliwością wyświetlenia aż 16 milionów barw, co jeszcze bardziej uzmysławia nam słabość tego elementu testowanego telefonu.

Telefon nie spisuje się podczas używania go w świetle słonecznym. Wskutek zbyt małej jasności ekranu na wyświetlaczu telefonu zobaczymy tylko własne odbicie. Podczas użytkowania telefonu w zwykłych warunkach, nie mamy zastrzeżeń do jasności ekranu.

Interfejs

Najnowszym dostępnym systemem na ten telefon jest Android 2.1 Eclair. Nie został on wyposażony w żadne dodatkowe nakładki, jednak mimo to jego obsługa jest bardzo wygodna i intuicyjna.

Smartfon pozwala nam korzystać z 7 pulpitów ekranowych wyposażonych w widżety. Są one ładne i użyteczne, a wśród nich znajdziemy między innymi zegar ekranowy oraz prognozę pogody. Tutaj również bez większych zastrzeżeń.

Multimedia i GPS

Jeśli chodzi o funkcje multimedialne, to Samsung i5700 Spica nie wypada tu najlepiej. Został wyposażony w aparat o małej rozdzielczości 3,2 MPx oraz zabrakło w nim przedniej kamery. Wbudowany aparat robi zdjęcia poprawnej jakości.

Takie same zdanie mamy o kręconych filmach. Wyglądają one poprawnie, lecz żałujemy, że nie możemy ich nagrywać w jakości HD. Musimy jednak pamiętać, że mamy do czynienia z konstrukcją budżetową.

Telefon niestety nie pozwala na płynne odtwarzanie materiału w jakości 720p i 1080p.

Do wbudowanego GPSa mamy tylko jedno zastrzeżenie. Chodzi o to, że Android 2.1 nie został wyposażony w najnowszą wersję map Google, która ma wbudowane mapy oraz pozwala na głosowe wyszukiwanie danego miejsca. Zatem kupując Samsung i5700 Spica musimy się liczyć z tym, że będziemy musieli zaopatrzyć się w dodatkowe, często kosztowne, mapy.

Testy wydajności

Samsung i5700 Spica
Samsung i5700 Spica

Samsung i5700 Spica wyposażono w procesor o zegarze 800MHz oraz 256MB RAM. Oznacza to, że telefon będzie sprawował się stosunkowo dobrze podczas zwykłego użytkowania, jednak zupełnie nie sprawdzi się, jeżeli chodzi o gry. Dodatkową niedogodnością jest fakt, że Samsung nie zdecydował się na przygotowanie kompletnego sterownika 3D dla tego smartfona, przez co nie jest on w stanie nawet uruchomić wielu gier. Z kolei uruchomione gry działają z niesamowicie małą wydajnością oraz płynnością.

Jeśli chcesz zobaczyć wyniki wszystkich wykonanych przez nas testów, kliknij tutaj.

Testy baterii

Samsung i5700 Spica

Samsung i5700 Spica w testach baterii nie pokazał się z najlepszej strony, ale nie był też najgorszy. W niezwykle wymagającym trybie WiFi (100% jasności + zmiana strony co 20 sekund) wytrzymał 3 godziny, co jest wynikiem nienajgorszym, jeśli chodzi o smartfon tak wiekowy.

Wnioski

Samsung i5700 Spica z całą pewnością nie jest produktem przeznaczonym dla entuzjastów. Nie zagramy na nim w najnowsze gry, a do tego został wyposażony w słaby ekran oraz aparat fotograficzny. Czy warto więc kupić ten smartfon? Naszym zdaniem tak, jeśli szukamy urządzenia taniego oraz służącego do podstawowych funkcji takich jak dzwonienie, pisanie SMSów oraz przeglądanie internetu.

Telefon ten nadal jest popularny wśród wielu osób, więc prosimy o dzielenie się spostrzeżeniami na jego temat w komentarzach. Prośba ta dotyczy zwłaszcza jego posiadaczy.

Kliknij tutaj, by sprawdzić aktualną cenę tego telefonu.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: