SanDisk Ultra Backup (32 GB)

Zalety:

  • Dodatkowe oprogramowanie
  • Zabezpieczenie przechowywanych danych
  • Przycisk „OTB”

Wady:

  • Wysoka cena

Pierwszy napęd USB z funkcją One-Touch-Backup (OTB). Dzięki tylko jednemu przyciskowi, użytkownik jest w stanie wykonać kopię zapasową danych znajdujących się na urządzeniu. Wyposażony jest też w technologię szyfrowania danych (AES).

Ultra Backup sprzedawany jest w pojemnościach od 8GB do 64GB. Wyposażony jest w stylową obudowę, która ma chowaną wtyczkę oraz przycisk do robienia kopii zapasowej plików. Pozbawiony jest więc zatyczek, które często się gubią. Wbudowany przycisk ma ułatwić tworzenie kopii zapasowej plików, ale przyda się raczej użytkownikom laptopów niż komputerów. Bo ci drudzy przeważnie mają utrudniony dostęp do pamięci, którą należy umieści w komputerze stojącym na podłodze. Co istotne, aby korzystać z funkcji tworzenia kopii nie jest wymagana instalacja żadnego specjalnego oprogramowania.

SanDisk Ultra Backup korzysta też z sprzętowego szyfrowania przechowywanych danych kluczem AES (Advenced Encryption Standard). Posiada także zainstalowane oprogramowanie w technologii U3, pozwalające na uruchamianie własnych aplikacji bezpośrednio z nośnika.

Wydajność

Pamięć bardzo dobrze radzi sobie z zapisem dużych plików oferując prędkość ponad 18 MB/s, czyli niewiele niższą od najwydajniejszych modeli. Gorzej działa z średniej wielkości plikami, bo uzyskana prędkość 4,2 MB/s jest o połowę niższa niż średni wynik (8,2 MB/s). Najmniejsze pliki zapisuje z prędkością 2 MB/s, czyli podobnie jak większość modeli.