Sapphire DPF-T10

Zalety:

  • Dobra jakość generowanego obrazu
  • Przyciągająca oko stylistyka

Wady:

  • Niska wydajność zastosowanego procesora
  • Problemy ze stabilnością pracy
  • Brak spolszczonego interfejsu

Ładnie wykonana ramka z dużym 10,2 calowym ekranem, wyświetlającym zdjęcia w rozdzielczości 800x480 pikseli. W praktyce okazuje się bardzo wolna, przez co nawigacja po menu i wybieranie poszczególnych opcji jest bardzo uciążliwe –często się zawiesza, choć zdjęcia wyświetla całkiem przyzwoicie.

Ramka wykonana jest w wpadającej w oko czarno białej stylistyce. Wyposażona jest w duży panoramiczny ekran o przekątnej 10,2 cali, który pracuje w nominalnej rozdzielczości 800x480 pikseli. Sterujemy nią za pomocą podświetlanych na niebiesko przycisków, które ładnie wyglądają ale w praktyce nie zawsze działają tak jak powinny. Ramka do tego działa wolno i zawiesza się także pod względem komfortu obsługi wypada bardzo słabo. Ekran ma ukryty pod szyba, która dobrze go chroni przed uszkodzeniami mechanicznymi, niestety odbija się w niej światło, co może przeszkadzać gdy np. ramka ma stać na wprost okna.

To co najistotniejsze czyli prezentowanie zdjęć wykonuje bardzo dobrze, bo wbudowany ekran okazuje się nie tylko duży ale również generuje dobrej jakości obraz (7,2 pkt na 10 możliwych do zdobycia). Cechuje się naturalną temperaturą barwową (6554 K), dobrym kontrastem 227:1 i przyzwoitą jasnością (128 cd/m2). Wiernie oddaje również kolory - współczynnik DeltaE 7 pkt (im mniejsza wartość tym mniejsze odchylenie od próbki wzorcowej).

Oprócz wyświetlania zdjęć odtwarza również filmy, czy też muzykę zapisaną w formacie MP3. Ma też funkcję wyświetlania kalendarza, oraz możliwość ustalenia godzin w jakich ramka ma pracować. Co istotne nie pobiera dużo prądu (ok 5 W).


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier