Sapphire HD4770 512M GDDR5 PCI-E Dual DVI-I/TVO

Zalety:

  • Dobra wydajność
  • Sprawny i niezbyt głośny system chłodzenia

Wady:

  • Słabsza wydajność w najwyższych rozdzielczościach

Dziś nawet stosunkowo tanie karty graficzne wystarczają do wyświetlenia dużej liczby klatek na sekundę w większości gier. Sapphire Sapphire HD4770 512M GDDR5 PCI-E Dual DVI-I/TVO kosztujący niespełna 500 zł pozwala grać we wszystkie nowe tytuły.

Sercem karty jest układ graficzny AMD RV740. Wykonano go w technologii 40 nm co pozwala na wysokie taktowanie i jednocześnie ogranicza pobór mocy. Układ dysponuje 8 potokami renderingu i 640 zunifikowanymi jednostkami przetwarzania. Taktowany jest zegarem 750 MHz. Na karcie zainstalowano 512 MB pamięci GDDR3. Szyna pamięci ma szerokość 128 bitów a zegar pracuje z częstotliwością 3200 MHz. Układ obsługuje najnowsze biblioteki Microfostu DirectX 10.1.

Pamięci nie wyposażono w radiatory. Stosunkowo duża średnica wentylatora i rozsądna liczba obrotów ograniczają nieco hałas. Karta pobiera bardzo mało mocy. Dla całej platformy zużycie energii wynosiło – w trybie 2D 119 W , zaś maksymalne zmierzone przez nas w trybie 3D – 196 W.

Jeśli chodzi o wydajność to jest ona co najmniej porównywalna z rywalem – GeForce 250 GTS. Wystarcza do wszystkich gier, pod warunkiem, że nie zdecydujemy się na najwyższe rozdzielczości. Sapphire HD4770 512M GDDR5 PCI-E Dual DVI-I/TVO zadowala się tylko jednym dodatkowym gniazdem zasilania – 8 pin.

Kartę wyposażono w dwa gniazda DVI i pojedyncze wyjście TV. W zestawie jest także przejściówka do podłączenia kabla z wtyczką D-Sub.

Sapphire HD4770 512M GDDR5 PCI-E Dual DVI-I/TVO spełni oczekiwania nawet wymagajacych graczy. Wprawdzie w eksteremalnie wysokich rozdzielczościach jego wydajność może okazać się za słaba, ale sądzimy ,że posiadaczy bardzo dużych monitorów stać będzie na znacznie droższe karty.