Sapphire HD4770 512M GDDR5 PCI-E Dual DVI-I/TVO

Zalety:

  • Dobra wydajność
  • Sprawny i niezbyt głośny system chłodzenia

Wady:

  • Słabsza wydajność w najwyższych rozdzielczościach

Dziś nawet stosunkowo tanie karty graficzne wystarczają do wyświetlenia dużej liczby klatek na sekundę w większości gier. Sapphire Sapphire HD4770 512M GDDR5 PCI-E Dual DVI-I/TVO kosztujący niespełna 500 zł pozwala grać we wszystkie nowe tytuły.

Sercem karty jest układ graficzny AMD RV740. Wykonano go w technologii 40 nm co pozwala na wysokie taktowanie i jednocześnie ogranicza pobór mocy. Układ dysponuje 8 potokami renderingu i 640 zunifikowanymi jednostkami przetwarzania. Taktowany jest zegarem 750 MHz. Na karcie zainstalowano 512 MB pamięci GDDR3. Szyna pamięci ma szerokość 128 bitów a zegar pracuje z częstotliwością 3200 MHz. Układ obsługuje najnowsze biblioteki Microfostu DirectX 10.1.

Pamięci nie wyposażono w radiatory. Stosunkowo duża średnica wentylatora i rozsądna liczba obrotów ograniczają nieco hałas. Karta pobiera bardzo mało mocy. Dla całej platformy zużycie energii wynosiło – w trybie 2D 119 W , zaś maksymalne zmierzone przez nas w trybie 3D – 196 W.

Jeśli chodzi o wydajność to jest ona co najmniej porównywalna z rywalem – GeForce 250 GTS. Wystarcza do wszystkich gier, pod warunkiem, że nie zdecydujemy się na najwyższe rozdzielczości. Sapphire HD4770 512M GDDR5 PCI-E Dual DVI-I/TVO zadowala się tylko jednym dodatkowym gniazdem zasilania – 8 pin.

Kartę wyposażono w dwa gniazda DVI i pojedyncze wyjście TV. W zestawie jest także przejściówka do podłączenia kabla z wtyczką D-Sub.

Sapphire HD4770 512M GDDR5 PCI-E Dual DVI-I/TVO spełni oczekiwania nawet wymagajacych graczy. Wprawdzie w eksteremalnie wysokich rozdzielczościach jego wydajność może okazać się za słaba, ale sądzimy ,że posiadaczy bardzo dużych monitorów stać będzie na znacznie droższe karty.


Zobacz również
Laptop dla czołgisty
GE63VR 7RE RAIDER - stworzony do gier
//]]>